مشکلات نسخه خوانی الکترونیکی فقط با تعیین تعرفه حل نمی شود
به گزارش پایگاه خبری پزشکان و قانون (پالنا)، علی فاطمی به مشکلات داروخانه ها برای نسخه خوانی الکترونیک اشاره کرد و گفت: مشکلی که داروخانه ها برای ارائه خدمات دارویی در قالب نسخه الکترونیک داشتند، صرف وقت زیاد و هزینه های مترتب بر آن بود که با تعیین تعرفه برای نسخه الکترونیک، این مشکل قانونی رفع شده است.

نایب رئیس انجمن داروسازان ایران ادامه داد: اعتبار مورد نظر برای دریافت تعرفه نسخه الکترونیک در قانون بودجه ۱۴۰۰ آمده است، از همین رو لازم است که هیات وزیران این تعرفه را ابلاغ کند، وزیر بهداشت این مصوبه را به هیات وزیران برده و منتظر ابلاغ آن هستیم.

وی با اشاره به زمان بر بودن نسخه خوانی الکترونیک در داروخانه ها افزود: به طور میانگین در هر نسخه بین ۵ تا ۶ قلم دارو نوشته می شود که می بایست تک تک داروها ثبت و مشخصات بیمار نیز استعلام شود. همین مسئله زمان زیادی را می برد و لازم است که نیروی انسانی بیشتری به کار گرفته شود، اختلالات اینترنتی برای ثبت نسخه در سامانه نیز وجود دارد، مشکلات نسخه خوانی الکترونیکی فقط با تعیین تعرفه حل نمی شود.

به گزارش مهر فاطمی در پایان گفت: محل تولید نسخه در مطب است، تفاوتی که برای تعرفه نسخه کاغذی و الکترونیکی در نظر گرفته اند بین ۸ تا ۲۰ هزار تومان است و به طور میانگین بابت نسخه نویسی الکترونیکی به هر پزشک ۱۴ هزار تومان پرداخت می کنند. در حالی که این پرداختی برای هر نسخه الکترونیکی در داروخانه ها ۵ هزار تومان است.

پایان پیام/

مطالب مشابه