اجرای نسخه نویسی الکترونیک الزام و تکیف قانونی است
به گزارش پایگاه خبری پزشکان و قانون (پالنا)، محمد مهدی ناصحی در هفتمین جلسه با مدیران کل استانی و اعضای کیمته کاهش دفترچه با موضوع نسخه نویسی الکترونیک، روند پیشرفت این برنامه در کشور را مناسب ارزیابی کرد و گفت: از تمام همکاران استانی که از همه نیروها و امکاناتشان استفاده کردند تا نتیجه بهتری را در پیاده کردن نسخه نویسی الکترونیک در کشور را داشته باشیم کمال تشکر را دارم.

وی افزود: این اقدام روش سنتی را تغییر می دهد و مسلما جایگزین راحتی به خصوص برای ارائه دهندگان خدمت نیست. در ابتدا ممکن است مقاومت هایی باشد و مشکلاتی برای مردم در دریافت خدمت، داروخانه و مراکز پاراکلینیک به همراه داشته باشد که خوشبختانه با همکاری نظام پزشکی، انجمن داروسازان و همچنین صبوری مردم این طرح را با توجه به الزام قانونی و تکلیفی که سازمانهای بیمه گر و وزارت بهداشت دارند به خوبی پیش رفته است.

مدیرعامل سازمان بیمه سلامت ایران از مدیران تقاضا کرد که با دقت، تعامل و شرایط مناسب تری این طرح را اجرا کنند و ادامه داد: از مردم عزیز نیز تقاضا داریم که همکاری لازم را داشته باشند. باید توجه داشت که ابن طرح با وجود اینکه از حیث زمان بیشتر از وقت معمولی است ولی درادامه کاراز بعد زمان، دقت، سلامت و کیفیت کار قطعا بهترخواهد شد.

ناصحی گفت: نسخه‌نویسی الکترونیک در بسیاری از کشورهای دنیا پیاده شده و نتایج خوبی داشته است. دراستانهایی که این طرح به خوبی اجرا شده مدیریت منابع مناسبی صورت گرفته است. همچنین در مدت کوتاهی می‌توان از اطلاعات به دست آمده در مدیریت منابع کشور به خصوص در حوزه سلامت استفاده کرد و آن را در جهت نیازهای اصلی مردم سوق دهیم.

به گزارش روابط عمومی سازمان بیمه سلامت وی در پایان اضافه کرد: اجرای نسخه نویسی الکترونیک الزام و تکیف قانونی است، براین اساس پرداخت هزینه خدمات ارئه شده تنها از طریق الکترونیک انجام خواهد شد و بیمه‌ها مکلف به اجرای آن هستند.

پایان پیام/

مطالب مشابه