حذف و جلوگیری از سقط جنین کاملا دروغ است
به گزارش پایگاه خبری پزشکان و قانون (پالنا)، محمد اسماعیل اکبری گفت: مسئله جمعیت مهم‌ترین معضل اجتماعی جمهوری اسلامی ایران و بسیاری از کشورهای دنیا است، ولی نکته اساسی این است که موضوع اختلال جمعیتی و برخوردهای ساختاری با مقوله‌ی جمعیت در طول ۶۰ الی۷۰ سال گذشته از طرف نظام سلطه‌ی جهانی برای کشورهایی مثل ما، غرب آسیا و کشورهای آفریقایی طراحی شده تا آنها حاکمیت جمعیتی را به دست بگیرند. 

وی با تاکید بر لزوم تلاش برای جبران جلوگیری از پیری جمعیت افزود: برای جبران این مسئله، هر روزی که می‌توانیم باید کاری کنیم تا مردم برای سرمایه‌گذاری و یا همان فرزندآوری اطمینان پیدا کنند، در واقع یک روز تاخیر هم در این شرایط زیاد است. ما نباید زمان را از دست بدهیم، بعضی کشورها در این زمینه تجربه‌هایی دارند، مثل روسیه که از خیلی وقت پیش اقداماتش را شروع کرد و بین ۱۰ الی ۱۲ سال توانست این تغییرات را ایجاد کند و نسبت فرزندآوری را تغییر داد. 

مشاور عالی وزیر بهداشت گفت: موازین مذهبی، مردم را به فرزندآوری دعوت می‌کند، حتی در یک حدیث قدسی، پیامبر دستور به ازدواج می‌دهد که فرزند بیاوریم که به زیاد شدن شما افتخار می‌کنم، در کنار آن ما مردم عاطفی هستیم که زنان ما مادر و مادر بزرگ بودن را دوست دارند، فکر می‌کنم، اگر در این زمینه خوب عمل کنیم و به مردم در مورد این مسائل حقیقت را بگوییم و قوانین هم کمک کند، تغییر خواهیم کرد که البته نه اینکه در تعداد جمعیت به حد خوب برسیم، بلکه فقط به این شکل که در وضعیت جبران قرار بگیریم. 

اکبری ادامه داد: در حال حاضر باروری در کشور ما یک و شش دهم است، در حالی که باید به دو و نیم برسد که این رقم نشان می‌دهد، خیلی در این زمینه عقب هستیم و در این بین نباید گول دنیا را بخوریم، چون تمام ساختارهای بین‌المللی در حال تلاش  و فرهنگ‌سازی روی این قضیه هستند و به شکلی که اگر یک نفر قصد بچه‌دار شدن داشته باشد، همه فکر می‌کنند، می‌خواهد کار خلافی انجام دهد، این در حالی است که خودشان، جوانان و به خصوص نخبه‌های ما را تحریک می‌کنند تا به غرب بروند، همین الان همه کشورهای غربی جوانان را پذیرش می‌کنند، یعنی خودشان روش‌های دیگری را برای جبران موضوع جوانی جمعیت پیش گرفتند، تا حدود ۱۰ سال آینده با توجه به این موضوع و با همراهی مدیران اجرایی و مردم که اصل قضیه هستند، می‌تواند خیالمان راحت باشد که در حال جبران هستیم. 

وی با اشاره به ماجرای حذف غربالگری و سقط جنین و اینکه آیا واقعا چنین طرح‌هایی بر افزایش جمعیت اثر دارد؟ اظهار کرد: ادعای مخالفان با ماجرای حذف غربالگری، حرف‌های بیهوده است و آنها ناآگاهانی هستند  که چنین صحبت‌هایی را مطرح می‌کنند، در صورتی که طبق قانون این موضوع اصلا حل شده است و در آن به شکل شفاف در مورد این موضوع صحبت شده و نمی‌دانم، چرا این حرف‌ها را می‌زنند. 

مشاور عالی وزیر بهداشت با اشاره به مخالفت‌های کارشناسان و منتقدان با طرح حذف غربالگری ادامه داد: اتفاقا موضوع غربالگری نه تنها حذف نشده، بلکه قانونمندتر هم شده، البته خودم با غربالگری مخالف هستم، ولی قانون این را نمی‌گوید، این افراد شاید قانون را نخواندند، در ماده ۵۳ کاملا در مورد این موضوع نوشته شده است. 

به گزارش ایلنا اکبری در پایان اضافه کرد: حتی برای کسانی که از مخالفت با طرح سقط جنین سخن می‌گویند، وضع به همین شکل است، چون ماده ۵۳ به آن پرداخته و حذف و جلوگیری از سقط جنین کاملا دروغ است، این افراد ناآگاه هستند و شما هم دروغگویان را تشویق می‌کنید، باید نشان دهید که دروغ می‌گویند، اصلا این موضوعات حاشیه‌ای است و مساله جمعیت در آن مطرح نیست و خواندن پیش نویس مصوب مجلس اسلامی واقعیت موضوع را روشن می‌کند.

پایان پیام/

مطالب مشابه