مرگ و میر بر اثر بیماری کرونا در موج چهارم کاهش داشته است
به گزارش پایگاه خبری پزشکان و قانون (پالنا)، سید فرشاد علامه در نشست هیات رئیسه دانشگاه علوم پزشکی تهران گزارشی از شرایط بیمارستان‌های دانشگاه در پیک‌های مختلف ارائه کرد و گفت: مراجعه کلی بیماران کووید ۱۹ در بخش سرپایی و بستری به بیمارستان‌های دانشگاه در حدود ۳۰۵ هزار بیمار بود که ۱۹ درصد از آنها به طور کلی بستری شده اند.

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی تهران ادامه داد: در موج چهارم رکورد بستری بیماران کرونایی شکسته شد و  این امر نشان دهنده زحمات همکاران در بیمارستان‌ها است. اکنون هزار و ۲۱ بیمار کووید ۱۹ در بخش‌های مختلف بیمارستانی دانشگاه علوم پزشکی تهران بستری هستند.

وی در خصوص میزان مرگ و میر کرونا، شرایط هر کدام از بیمارستان‌ها و بار بیماری کووید ۱۹ بر آنها، نسبت بستری‌های این بیماری در مقایسه به بستری سایر بیماری‌ها، گزارشی ارائه کرد و افزود: از ابتدای همه گیری تا کنون ۱۳ درصد کل بستری‌ها در بیمارستان‌های دانشگاهی به بیماران کووید ۱۹ اختصاص داشته است.

در ادامه علیرضا دلاوری معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی تهران نیز در این نشست گفت: حجم بالایی از واکسیناسیون را بدون حاشیه خاصی به انجام رساندیم و در برخی مناطق که دانشگاه‌های دیگر می‌توانستند مداخله انجام دهند، به منظور تسریع در این امر و بالا رفتن آمارها، توانستیم واکسیناسیون انجام دهیم.

وی ضمن قدرانی از روسای بیمارستان‌ها برای کمک به واکسیناسیون افزود: در مجموع ۲۷ هزار و ۹۰۰ دوز واکسن در بیمارستان‌های دولتی تزریق شده و دانشگاه علوم پزشکی تهران فاز یک واکسیناسیون "تزریق به کادر درمان و گروه‌های پرخطر" را مدت‌ها است که به اتمام رسانده است، واکسیناسیون در دانشکده‌ها آغاز شده است، تا روز گذشته به طور کلی ۲۲۴ هزار دوز واکسن تحویل دانشگاه شده بود. میزان توزیع واکسن در حدود ۲۰۵ هزار و تزریق ۱۷۰ هزار دوز است که روز به روز این عدد افزایش پیدا می‌کند.

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی تهران به واگذاری واکسیناسیون پرسنل بهشت زهرا، پاکبانان، سالمندان، بیماران خاص، اورژانس و غیره به دانشگاه علوم پزشکی تهران اشاره کرد و گفت: همچنین دانشگاه علوم پزشکی تهران با پوشش ۹۹.۴ درصدی اماکن اعلام شده از سوی بهزیستی، توانست دانشگاهی برتر در این زمینه باشد.

به گزارش ایرنا دلاوری در پایان با اشاره به روند واکسیناسیون در مناطق حومه و جنوب شهر تهران تاکید کرد: دانشگاه علوم پزشکی تهران، در سطح اسلامشهر، شهر ری و جنوب تهران، ۲۲ مرکز تجمیعی راه اندازی کرد که از این طریق مجموعاً در فاز ۲ در حدود ۱۰۳ هزار نفر واکسینه شدند و به عبارت دیگر تا کنون ۵.۲ درصد گروه هدف واکسن دریافت کردند.

پایان پیام/

مطالب مشابه