اتمام واکسیناسیون جامعه پزشکی بخش خصوصی تا پایان تیر ماه
به گزارش پایگاه خبری پزشکان و قانون (پالنا)، حسین کرمانپور در خصوص وضعیت واکسیناسیون جامعه پزشکی علیه کرونا که از سوی سازمان نظام پزشکی انجام می‌شود گفت: سایتی از سوی سازمان نظام پزشکی برای آن دسته از جامعه پزشکی که واکسن کرونا دریافت کرده‌اند، راه‌اندازی کردیم و اکنون یک ارزیابی اولیه از عوارضی که بر اثر تزریق واکسن کرونا ایجاد شده، داریم.

مدیرکل روابط عمومی سازمان نظام پزشکی ادامه داد: بر این اساس نزدیک به ۸۰ درصد افرادی که از جامعه پزشکی واکسن دریافت کردند، هیچ عارضه‌ای نداشتند. در عین حال نزدیک به چهار درصد بستری شدند و در ۱۶ درصد مابقی هم از عوارضی از مختصر تا عوارض نگران کننده ایجاد شده که با دارو مرتفع شده است.

وی در خصوص وضعیت دوز دوم تزریق‌ها اظهار کرد: افرادی که واکسن اسپوتنیک را دریافت کرده‌اند، دوز دوم‌شان را تزریق کرده‌اند. بر این اساس تقریبا افراد بالای ۵۰ سال در جامعه پزشکی واکسیناسیون‌شان تمام شد. البته چند درصدی‌شان باقی ماندند که احتمالا شنبه و یکشنبه هفته دیگر آنها هم دوز دوم واکسن را تزریق می‌کنند.

به گزارش روابط عمومی سازمان نظام پزشکی کرمانپور در پایان گفت: بنابراین تزریق اسپوتنیک برای افراد جامعه پزشکی بالای ۵۰ سال تقریبا تمام شده تلقی می‌شود. از هفته‌های بعد نیز دوز دوم افرادی که واکسن آسترازنکا زدند، تزریق می‌شود، بنابراین تا انتهای تیر ماه کل جامعه پزشکی بخش خصوصی واکسن‌هایشان را دریافت خواهند کرد و در بخش دولتی هم که به افراد جامعه پزشکی از سوی دانشگاه‌ها واکسن تزریق شده است.

پایان پیام/

مطالب مشابه