تولید ۷۱ درصد مواد اولیه دارویی در ایران
به گزارش پایگاه خبری پزشکان و قانون (پالنا)، سندیکای تولید کنندگان مواد دارویی، شیمیایی و بسته بندی دارویی در آستانه بیستمین سالگرد تأسیس خود، اقدام به انتشار دستاورد‌های اعضای خود می‌کند.

اعضای سندیکای تولید کنندگان مواد دارویی، شیمیایی و بسته بندی دارویی در حوزه تولید مواد موثره دارویی در حال حاضر ٣٩٨ مولکول دارویی شامل٣٤٤ ماده مؤثره و ۵۴ محصول نیمه آماده "به اشکال پلت، گرانول و دی سی" را تولید می کنند و در اختیار شرکت‌های داروسازی قرار می‌دهند.

همچنین پیش بینی شده است که ١٢ مولکول جدید  تا پایان سال جاری تولید شود که خود کفایی کشور در تولید ماده اولیه دارو را تا نزدیک به ۷۵ درصد افزایش خواهد داد، اما در حال حاضر، چون تولید این محصولات به قطعیت نرسیده است، از بیان نام محصولات خودداری می‌شود.

مجموع محصولات تولید شده در سندیکای تولید کنندگان مواد دارویی، شیمیایی و بسته بندی دارویی ۷۱.۰۹ درصد از ارزش کل حجم بازار محصولات تولیدی کشور است که با توجه به رونمایی محصولات جدید و پلن توسعه‌ای تولید کنندگان این عدد، رو به افزایش است.

همچنین ۳۹۰ موکول در حوزه مواد شیمیایی، مواد جانبی و مواد حد واسط نیز توسط اعضای سندیکا تولید می‌شود که حجم واقعی ارزشی خودکفایی نظام دارو را نیز افزایش داده است.

تولید کنندگان مواد دارویی، شیمیایی و بسته بندی دارویی که اولین تشکل صنعتی در حوزه دارویی کشور است، هم اکنون ۷۳ عضو در زمینه‌های تولید مواد دارویی، شیمیایی و بسته بندی تخصصی دارویی دارد که همه موارد بیان شده، رشد تولیدی و تعدد فعالان این صنعت جوان را نشان می‌دهد.

در زیر می‌توانید فهرست مواد اولیه دارویی در ایران را مشاهده کنید.

پایان پیام/

مطالب مشابه