کلید اولیه آزمون دانشنامه تخصصی پزشکی منتشر شد
به گزارش پایگاه خبری پزشکان و قانون (پالنا)، سعید هاشمی نظری از انتشار کلید اولیه و دفترچه سوالات آزمون دانشنامه تخصصی پزشکی خبر داد و گفت: دفترچه سوالات رشته‌های برگزار شده به همراه کلید اولیه آزمون در سایت مرکز سنجش آموزش پزشکی منتشر شده است.

رئیس مرکز سنجش آموزش پزشکی ادامه داد: آزمون کتبی شصت و هشتمین دوره آزمون دانشنامه تخصصی و سی و پنجمین دوره آزمون دانشنامه فوق تخصصی پزشکی از روز پنجشنبه ۱۱ شهریورماه با حضور حدود ۵ هزار داوطلب در ۱۰ دانشگاه علوم پزشکی به صورت الکترونیک آغاز شده است و برگزاری آزمون‌ بر اساس رشته‌های اعلام شده تا روز یکشنبه ۱۴ ادامه دارد.

وی افزود: آزمون شفاهی آزمون دانشنامه تخصصی پزشکی تا ۱۴ شهریور بر اساس زمان بندی اعلام شده برای افرادی که نمره حدنصاب را در بخش کتبی به دست آورده‌اند، در مراکز اعلام شده برگزار می‌شود، در شصت و هشتمین دوره آزمون دانشنامه تخصصی ۴ هزار و ۵۵۷ نفر شرکت کرده‌اند. در این دوره تمام داوطلبان در هر دو مرحله آزمون کتبی و شفاهی "فارغ از نمره مکتسبه در مرحله کتبی" شرکت خواهند کرد.

هاشمی نظری گفت: افرادی که موفق به کسب ۷۰ درصد از نمره کل آزمون کتبی می‌شوند "نمره ۱۴۰ از نمره کل ۲۰۰" به عنوان قبول شده آزمون کتبی دانشنامه تخصصی محسوب و نمره آنها در مرحله آزمون شفاهی حساب خواهد شد.

به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان رئیس مرکز سنجش آموزش پزشکی در پایان اضافه کرد: تمام داوطلبان مراحل کتبی- شفاهی آزمون دانشنامه تخصصی و نیز تمام افرادی که در آزمون کتبی دانشنامه تخصصی دوره‌های گذشته قبول شده‌اند "چنانچه بیش از ۵ سال از قبولی آزمون کتبی آنان سپری نشده باشد" می‌توانند با رعایت ضوابط در آزمون شفاهی دانشنامه تخصصی "KFP /PMP / OSCE /MMI" شرکت کنند.

پایان پیام/

مطالب مشابه