شمار ترخیص شدگان کرونا از بستری شدگان پیشی گرفت
به گزارش پایگاه خبری پزشکان و قانون (پالنا)، علیرضا زالی در جلسه ستاد مدیریت و مقابله با ویروس کرونا استان تهران گفت: هم اکنون شاهد رشد بسیار خوبی در امر واکسیناسیون هستیم و رکورد زنی‌های متوالی نشان دهنده عزم خوبی است که به وجود آمده است.در این مسیر نیروهای بسیج هم در راستای افزایش شیفت‌های واکسیناسیون عملکرد خوبی داشته و با تلاش های شبانه روزی به مدد کادر درمانی آمده است.

فرمانده ستاد مقابله با کرونا تهران در خصوص آخرین آمار واکسیناسیون در تهران نیز گفت: تا صبح امروز ۶ میلیون و ۵۲۵ هزار دُز واکسن در تهران تزریق شده که از این تعداد ۲ میلیون و ۱۲۵ هزار نفر هر ۲ دُز واکسن را دریافت کرده اند و تا انتهای این هفته واکسیناسیون ۱۰ گروه شغلی که در برنامه واکسیناسیون قرار گرفته اند پایان خواهد یافت.

وی در خصوص واکسیناسیون دانش آموزان نیز اظهار کرد: به زودی یک شیوه نامه ای از سوی وزارت بهداشت در این خصوص تدوین خواهد شد و در آستانه بازگشایی مدارس دانش آموزان نیز بزودی واکسینه خواهند شد.تاکنون واکسیناسیون اساتید دانشگاه ها، معلمان، دانشجویان آغاز شده و در مراحل پایانی است و بزودی طرح واکسیناسیون دانش آموزان نیز با ابلاغ وزارت بهداشت انجام می شود.

زای در خصوص آخرین وضعیت میزان مبتلایان، بستری ها و فوتی ها نیز گفت: آمارها به شدت رو به کاهش است و تعداد کل بستری‌های روز گذشته به زیر ۶ هزار و ۹۰۰ نفر رسید و همچنین تعداد مراجعین سرپایی به زیر ۱۸ هزار نفر و تعداد ترخیص‌ها به یک هزار و ۲۲۶ نفر رسید، موارد جدید هم یک هزار و ۲۰۰ مورد بوده، تعداد ترخیص‌ها پس از مدت‌ها از تعداد بستری بیشتر بوده است، ۱۸۳ نفر از موارد جدید روز گذشته نیز در بخش مراقبت ویژه بستری شده اند و در مجموع تعداد فوتی‌ها نیز ۶ درصد کاهش داشته است.

فرمانده ستاد مقابله با کرونا تهران تصریح کرد: واکسن تولیدی انستیتو پاستور که در ۷ استان فاز سوم را پیش برد بخشی از مطالعات را بر گروه سنی کودکان انجام داد که حاکی از اثربخشی و ایمنی زایی آن در این گروه است، خبرهای خوبی دوستانمان از دانشگاه علوم پزشکی بقیه‌الله دادند که واکسن نورا در فازهای مقدماتی مطالعات بالینی اثربخشی و ایمنی خوبی بر کودکان بوده است. بر این اساس پیش‌بینی می‌شود در روزهای آتی واکسن نورا و پاستور به سبد واکسیناسیون در گروه‌های متنوع اضافه شود.

به گزارش ایسنا وی در پایان تاکید کرد: از طرفی واکسن‌های متعددی در دنیا مجوز ورود به گروه سنی کودکان را اخذ کردند از جمله سینوفارم که در سبد واکسیناسیون ما است و این واکسن در چین وارد فاز چهارم کلینیکال ترایال شده است و در مطالعه فاز چهارم اثربخشی واکسن بر دانش آموزان و کودکان بررسی شده است.

پایان پیام/

مطالب مشابه