باید در زمینه واکسیناسیون سریع تر و جامع تر در کشور عمل می شد
به گزارش پایگاه خبری پزشکان و قانون (پالنا)، محمد رضا ظفرقندی در پنجاه و پنجمین جلسه شورای عالی نظام پزشکی که امروز پنج شنبه مورخ 25/6/1400 بصورت حضوری در سالن همایش مرکز قلب و عروق شهید رجایی برگزار شد با اشاره به این که در مبحث واکسیناسیون باید سریع تر و جامع تر درکشور عمل می شد گفت: واقعیت این است که از تولید واکسن داخلی حمایت می کنیم و هر جا در این زمینه تلاش شود قابل تقدیر و تشکر است اما اصل روشن این بود که تا زمان فراهم شدن واکسن داخلی باید به سرعت واکسن خارجی ازهر طریق ممکن تامین می شد. در این زمینه هشدارهای لازم مکررا از سوی سازمان نظام پزشکی ارائه شد.

وی افزود: تا ساختارهای نظام سلامت شامل نظام ارجاع ، پزشک خانواده ، پرونده الکترونیک و نسخه الکترونیک و ... را در حوزه سلامت مدیریت و اصلاح نکنیم، سرمایه ها و نیروی انسانی به هدر خواهد رفت زیرا ساختارها و اقتصاد سلامت و نیروی انسانی سه ضلع  به هم وابسته هستند، عدم اصلاح این روند باعث خروج نیروی انسانی و افت کیفیت خدمات سلامت خواهد شد، امروز خروج نیروی انسانی پزشکی یک غصه و درد است و باید با اصلاح ساختار و اقتصاد سلامت جاذبه ارائه خدمت درکشور را برقرار کرد.

رئیس کل سازمان نظام پزشکی با اشاره به این که یکی از افتخارات سازمان نظام پزشکی در دور هفتم کاری خود در مبحث تعرفه ها بود ادامه داد: در این دوره توانستیم جزء فنی و حرفه ای را تفکیک نموده و با طرح پژوهشی هزینه تمام شده را محاسبه کنیم .

ظفرقندی در زمینه واکسیناسیون خانواده پزشکان نیز گفت: چندین جلسه با دکتر رئیسی معاون بهداشت وزارت بهدشت و درمان درخصوص واکسیناسیون خانواده کادر درمان جلسه گذاشته و پیگیری های لازم را انجام دادیم که در بخش دولتی این مهم در حال انجام است و مقرر شده از هفته آتی در بخش خصوصی نیز صورت گیرد.

وی همچنین به تزریق دوز بوستر برای اعضای سازمان نظام پزشکی اشاره کرد و افزود: تزریق دوز بوستر برای کادر درمان یک ضرورت است تا همکاران با خیال راحت بتوانند خدمات خود را بویژه در بخش های کلینیکی به بیماران ارائه دهند.

به گزارش روابط عمومی سازمان نظام پزشکی رئیس کل سازمان نظام پزشکی در پایان ضمن آرزوی تندرستی و موفقیت برای اعضای شورای عالی و تشکر از زحمات آن ها در این دوره کاری سازمان نظام پزشکی خاطرنشان کرد: همدلی و هم زبانی بین شاخه های مختلف پزشکی لازم است و امیدواریم با همبستگی و مرتفع نمودن مشکلات به این مهم دست یابیم.

پایان پیام/

2 نظر

مطالب مشابه