شیوه نامه های بهداشتی بازگشایی دانشگاه‌های علوم پزشکی ابلاغ شد
به گزارش پایگاه خبری پزشکان و قانون (پالنا)، وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی شیوه نامه‌های بهداشتی بازگشایی دانشگاه‌های علوم پزشکی برای سال تحصیلی  1400-1401 را برای دانشجویان ورودی جدید و سنوات قبل ابلاغ کرد.

متن شیوه نامه‌های بهداشتی بازگشایی دانشگاه‌های علوم پزشکی به شرح زیر است:

_ کلاس های دروس نظری دانشجویان جدیدالورود به صورت مجازی برگزار خواهد شد.

_ کلاس های دانشجویان تحصیلات تکمیلی و دکترای تخصصی "PhD" جدیدالورود، با شرط کامل بودن برنامه واکسیناسیون و با رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی، حضوری برگزار خواهد شد.

_ برگزاری برنامه‌ها و کلاس‌های آموزشی دانشجویان جدیدالورود به‌صورت ترکیبی "حضوری - مجازی با اولویت حضوری" دانشجویان سنوات قبل

_ آموزش کلاس‌های نظری این دانشجویان، مشروط به کامل بودن واکسیناسیون و با رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی، به صورت ترکیبی "مجازی- حضوری با رویکرد اولویت حضوری" خواهد بود.

_ کلاس‌های عملی آزمایشگاهی و آموزش در عرصه دانشجویان کارآموزی پزشکی و سایر رشته‌ها به شرط کامل بودن واکسیناسیون و با رعایت پروتکل‌های بهداشتی، باید به صورت ترکیبی با اولویت حضوری برنامه ریزی و اجرا شود.

_ کلاس‌های دانشجویان تحصیلات تکمیلی دکترای تخصصی "PhD" با شرط کامل بودن برنامه واکسیناسیون و با رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی، کمافی السابق حضوری خواهد بود.

_ حضور دستیاران رشته‌های تخصصی بالینی و کارورزان رشته‌های پزشکی در بخش‌ها و درمانگاه‌های و مراکز درمانی آموزشی، طبق برنامه‌های آموزشی مربوطه، كما فی السابق ادامه یابد.

_ در مراکز بیمارستانی و دانشکده‌ها، کلیه آموزش‌هایی که در قالب گزارش صبحگاهی، ژورنال کلاب، case-report و جلسات علمی برگزار می‌شوند، متناسب با امکانات گروههای آموزشی و بیمارستان‌ها با رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی، به صورت برنامه‌های ترکیبی با اولویت حضوری اجرایی شود.

_ دانشگاه‌ها می توانند بر حسب شرایط خود، نسبت به فشرده سازی دوره‌ها و کلاس‌های حضوری و تقسیم‌بندی دانشجویان به گروه‌های کوچک‌تر مشروط به حفظ کیفیت آموزشی با رعایت پروتکل‌های بهداشتی اقدام کنند. باشگاه خبرنگاران جوان

پایان پیام/

مطالب مشابه