واکسن بهترین راه مقابله با کرونا و اومیکرون است
به گزارش پایگاه خبری پزشکان و قانون (پالنا)، مسعود مردانی با بیان اینکه بر اساس آخرین اطلاعات دریافتی حدود ۳۰ کشور دنیا به ویروس اومیکرون آلوده شده است گفت: براساس اعلام پزشکان آفریقایی اومیکرون از سرعت بسیار بالای انتقال به دیگران برخوردار است اما از ویروس کرونا خفیف تر بوده و بیشتر در کودکان کم سن و سال دیده شده است.

عضو ستاد ملی مقابله با کرونا ادامه داد: بر اساس اعلام سازمان بهداشت جهانی اکنون یک اکیپ بسیار مجرب و قوی در زمینه ویروس شناسی در زمینه شناخت مشخصات بالینی، نحوه بهتر درمان، راه های انتقال و غیره در خصوص اومیکرون فعال هستند که پس از اخذ و بررسی نهایی به جامعه جهانی اطلاع رسانی خواهد شد.

وی افزود: مردم به شایعات فضای مجازی توجه نکنند، ویروس اومیکرون نیز همانند کرونا است و اگر مردم واکسن های خود را به موقع زده و پروتکل های بهداشتی را رعایت کنند هیچ جای نگرانی نیست، براساس اعلام سازمان بهداشت جهانی که سه روز پیش اعلام شد، برای مقابله با اومیکرون نیازی به ساخت واکسن های جدید نیست زیرا که به احتمال زیاد واکسن های ساخته شده پاسخگوی ویروس اومیکرون نیز هست.

مردانی در پایان به زنان خانه دار نیز گفت: با توجه به هوای سرد، سعی کنند در طول روز برای جابجایی هوای منازل خود پنجره ها را برای مدت چند دقیقه باز کنند و در این ایام کرونایی از غذاهای سبک، کم حجم، مقوی، سبزیجات تازه و میوه استفاده کرده و از غذاهای چرب، سرخ کردنی و گوشت قرمز تا حدود زیادی خودداری کنند.

به گزارش ایرنا در حال حاضر در ایران واکسن آسترازنکا، سینوفارم، اسپوتنیک، بهارات و برکت تزریق می شود. 

سازمان جهانی بهداشت پنجمین حرف یونانی اومیکرون را به سویه جدید کرونا که در آفریقای جنوبی شناسایی‌شده اختصاص داد و این سویه را نگران‌کننده خوانده و کارشناسان بهداشت عمیقاً نگران سرایت اومیکرون هستند زیرا دارای مجموعه‌ای غیرعادی از جهش‌ها است و مشخصاتی متفاوت از سایر سویه‌های نگران‌کننده دارد.

پایان پیام/

مطالب مشابه