اعمال گام نخست طرح مدیریت هوشمند از شنبه برای سازمان‌های اجرایی
به گزارش پایگاه خبری پزشکان و قانون (پالنا)، احمد وحیدی در پایان جلسه قرارگاه عملیاتی ستاد ملی مقابله با کرونا در جمع خبرنگاران درباره مراحل اجرایی طرح هوشمند کرونا تحت عنوان "سامانه امید" گفت: دستگاههای اجرایی، حمل و نقل درون شهری، واحدها وفعالیت های صنفی، حمل و نقل برون شهری و تردد خودروهای شهری، علمی و تحقیقاتی و آموزشی ۵ مرحله اجرای طرح مدیریت هوشمند بیماری در بستر سامانه امید هستند که در جلسه امروز این مراحل مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

وزیر کشور با اشاره به موضوع مرزها و بیماریابی در مرزها نیز ادامه داد: در جلسه امروز مجددا تاکید شد چه ایرانیانی که وارد کشور می شوند یا افراد خارجی که از مرز وارد می شوند به دقت کنترل شوند تا تست پی سی آر منفی داشته باشند و اگر بیماری در میان آنها بود و یا فرد مشکوکی وجود داشت به شکل مناسب قرنطینه شود.

وی به تهیه و تدوین طرحی در مورد پیامدهای اجتماعی مربوط به کرونا اشاره کرد و افزود: امروز درباره این طرح مباحث روان شناختی و سلامت های اجتماعی کرونا مورد بحث و گفت و گو قرار گرفت و اعضاء پیشنهادات خود را مطرح کردند که مقرر شد بر روی آنها به طور کامل تر ودقیق تر مطالعه انجام شود.

وحیدی درباره بحث اصناف برای اخذ مجوز کسب و کارها نیز گفت: درخواست مجوز اصناف قبلا به سازمان امور مالیاتی ارسال می شد که مقرر شد وزارت خانه های مربوطه این اقدام را انجام دهند و دیگر نیازی به ارسال درخواست به سازمان مالیاتی نیست.

وزیر کشور در خصوص واکسن دانش آموزان نیز با توجه به حضوری شدن مدارس گفت: هنوز تصمیمی برای واکسیناسیون زیر ۱۲ ساله ها گرفته نشده است این موضوع در ستاد ملی مورد بحث قرار گرفت و مقرر شد وزارت علوم در کمیته ای این موضوع را بررسی کند که آیا واکسن زدن افراد زیر ۱۲ سال موثر است یاخیر؟ و سپس در جلسه ستاد کرونا درباره این موضوع بحث شود.

به گزارش ایسنا وی در پایان در خصوص اینکه آیا با بازگشایی مدارس تعدادی از دانش آموزان به کرونا مبتلا شدند یاخیر؟ اظهار کرد: وضعیت نابسامان یا وضعیت جدیدی درحوزه مدارس نداشته ایم وزارت بهداشت و درمان و آموزش پزشکی نیز دراین مورد تاکنون اظهار نظری نکرده است.

پایان پیام/

مطالب مشابه