واکسیناسیون کرونا باید با سرعت بیشتری انجام شود
به گزارش پایگاه خبری پزشکان و قانون (پالنا)، ملک فاضلی با اشاره به ورود سویه امیکرون در کشور گفت: تقریبا دو سال از پاندمی کرونا در کشور ما می گذرد. در این دوران با پیک و افول بیماری مواجه بودیم. این امر بدیهی است که در بیماری های ویروسی پیشگیری و همچنین واکسیناسیون اصل اول است.

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس گفت: با واکسیناسیون انجام شده کشور توانست از ورود به پیک کرونا در آذر ماه جلوگیری کند. البته همچنان پوشش واکسیناسیون به حد مطلوب نرسیده، باید بالای ۷۰ درصد جامعه به اندازه دو دُز و برای افراد آسیب پذیر به اندازه سه دُز واکسن کرونا تزریق شود تا ایمنی مطمئن با آرامش بیشتری به وجود آید. البته واکسیناسیون تنها کافی نیست، باید پروتکل های بهداشتی به خصوص فاصله گذاری اجتماعی رعایت شود.

وی با اشاره به وضعیت کشورهای اروپایی از نظر شیوع امیکرون افزود: در حال حاضر کشورمان از نظر رنگ بندی کرونا در حالت آبی است. این وضعیت را اروپایی ها داشتند اما اکنون با امیکرون مواجه و دچار مشکل شدند. پس ما باید قبل از شیوع گسترده امیکرون در کشور با هشیاری کامل و با رعایت پروتکل های بهداشتی به خصوص فاصله گذاری و ماسک زدن از تجمعات بی مورد جلوگیری کرده تا اجازه ورود پیک بعدی داده نشود. در این بین سرعت در واکسیناسیون نیز اهمیت بسیاری دارد.

به گزارش ایسنا فاضلی در پایان اضافه کرد: امیکرون نوع جدیدی از ویروس کروناست که درباره میزان بیماری زایی آن بحث های گوناگونی وجود دارد. برخی معتقدند شدت بیماری در امیکرون تفاوتی نمی کند اما گسترش آن زیاد است. مهم آن است که ما واکسیناسیون را با سرعت بیشتری انجام دهیم، چون این موثرترین راه برای جلوگیری به ورود به پیک ششم است.

پایان پیام/

مطالب مشابه