دلیل کمبود فاکتور ۹ عدم تخصیص به موقع ارز در نیمه دوم سال جاری است
به گزارش پایگاه خبری پزشکان و قانون (پالنا)، حمیدرضا اینانلو گفت: به دلیل محدودیت منابع ارزی در شروع نیمه دوم سال جاری و عدم تخصیص ارز لازم، برنامه ریزی های سازمان غذا و دارو برای تامین داروهای برخی بیماران خاص از جمله هموفیلی به صورت کامل محقق نشده و فاکتور ۹ به مقدار کافی برای بیماران تامین نشد. 

مدیرکل دارو و مواد تحت کنترل سازمان غذا و دارو دلیل کمبود فاکتور ۹ را عدم تخصیص به موقع ارز در نیمه دوم سال جاری عنوان کرد و ادامه داد: با دستور ریاست جهت تخصیص ارز، برنامه ریزی های لازم برای تامین این دارو صورت گرفته است.

وی افزود: اینکه گفته می شود موجودی داروها صفر شده، حقیقت ندارد.  میزان موجودی تامین شده این دارو در دو ماه اخیر به دلیل عدم تخصیص ارز کفاف کل بیماران نیازمند داروی فاکتور ۹ را نمی دهد اما همین موجودی حداقلی با توزیع هدفمند بر اساس استعلامات اخذ شده از معاونت درمان جهت مصارف اضطراری صورت می‌گیرد.

به گزارش فارس اینانلو در پایان گفت: با تأمین ارز دارو در پی دستور ریاست جمهور، برنامه‌ریزی لازم برای تامین این دارو در حال انجام است و طبق برنامه ریزی صورت گرفته فاکتور۹ تا آخر دی ماه به صورت کامل تامین و به امید خدا در ماه‌های بهمن و اسفند نیز مشکلی برای بیماران نیازمند این دارو وجود نخواهد داشت.

پایان پیام/

نظر خود را بنویسید

  • نظرات ارسال شده پس از تایید در وب سایت منتشر خواهند شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشند تایید نمی شوند.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی باشند منتشر نخواهند شد.