امتحانات دانشجویان علوم پزشکی حضوری برگزار می شود
به گزارش پایگاه خبری پزشکان و قانون (پالنا)، ابوالفضل باقری فرد گفت: بر اساس آخرین تصمیمات امتحانات دانشجویان دانشگاه‎‌‌‌‌‌‌‌‌‌ها و دانشکده‌های علوم پزشکی به صورت حضوری برگزار می شود.

دانشجويان علوم پزشکی كشور در نامه ای به وزير بهداشت درباره شرايط امتحانات و خوابگاه‌ها نوشته بودند با توجه به اینکه امیکرون برخلاف دلتا روی جوانان ١٨ تا ٣٠ سال موثر است و این دقیقا بازه سنی دانشجویان است و بر خلاف ادعای مدیران وزارت بهداشت، به غیر از دانشجویان پزشکی ترم ۸ به بعد، ۹۵ درصد دانشجویان علوم پزشکی رشته‌های مختلف کشور آموزششان حضوری نیست، کاملا مجازی است و همچنین دروس در بیمارستان نداشتند، برای حفظ سلامت دانشجویان، مردم و پخش نشدن امیکرون در تمام شهر‌ها، امتحانات این ترم دانشگاه‌های علوم پزشکی مجازی شود.

به دنبال درخواست های دانشجویان برخی دانشگاه های علوم پزشکی از مجازی شدن برخی دروس خبر دادند که این اخبار منجر به برگزاری جلسه معاون آموزشی وزارت بهداشت با معاونان آموزشی دانشگاه های علوم پزشکی در روز گذشته شد و تصمیمات برای ورودی های جدید تغییر کرد.

معاون آموزشی وزارت بهداشت اظهار کرد: با تایید شورای آموزشی دانشگاه، امکان مجازی سازی امتحانات دانشجویان ورودی ۱۴۰۰ وجود دارد.

به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان باقری فرد طی ابلاغیه ای به دانشگاه‌ها و دانشکده‌های علوم پزشکی هفتم مهر ماه ۱۴۰۰ اعلام کرده بود با بهره برداری از امتحانات خوابگاهی برای رعایت نکات بهداشتی، اجازه داده می‌شود، بازه زمانی امتحانات پایان نیم سال اول سال تحصیلی ۱۴۰۰-۱۴۰۱ تا حداکثر دو هفته افزایش پیدا می‌کند.

پایان پیام/

مطالب مشابه