تاکنون بیش از ۳۰۷ میلیون مبتلا به کرونا در جهان
به گزارش پایگاه خبری پزشکان و قانون (پالنا)، بر اساس آمارهای رسمی، آمریکا همچنان با بیش از ۶۱.۲ میلیون مبتلا و بیش از ۸۵۹ هزار قربانی در صدر فهرست کشورهای درگیر با بیماری کووید-۱۹ قرار دارد.

هند نیز با آمار بیش از ۳۵.۷ میلیون مبتلا پس از آمریکا در رتبه دوم جهانی به لحاظ میزان ابتلا قرار دارد و آمار مبتلایان به کووید-۱۹ در برزیل هم از ۲۲.۵ میلیون نفر فراتر رفته و در حال حاضر سومین کشور جهان به لحاظ بالاترین شمار مبتلایان است. همچنین پس از ایالات متحده، کشورهای برزیل با بیش از ۶۲۰ هزار و هند با بیش از ۴۸۳ هزار جانباخته، بالاترین آمار قربانیان کووید -۱۹ را در این فهرست جهانی گزارش داده‌اند.

بنابر جدول به‌روز شده در پایگاه اطلاع‌رسانی "ورلداُمتر"، شمار مبتلایان و قربانیان این بیماری در ۱۰ کشوری که طبق گزارش‌های رسمی بالاترین آمارها را تاکنون داشته‌اند تا صبح امروز "دوشنبه" به ترتیب به شرح زیر است:

1_ ایالات متحده ۶۱,۲۶۳,۰۳۰ مبتلا، ۸۵۹,۳۵۶ قربانی
2_ هند ۳۵,۷۰۸,۴۴۲ مبتلا، ۴۸۳,۹۳۶ قربانی

3_ برزیل ۲۲,۵۲۳,۹۰۷ مبتلا، ۶۲۰,۰۳۱ قربانی
4_ انگلیس ۱۴,۴۷۵,۱۹۲ مبتلا، ۱۵۰,۱۵۴ قربانی

5_ فرانسه ۱۲,۱۱۱,۲۱۸ مبتلا، ۱۲۵,۴۳۸ قربانی
6_ روسیه ۱۰,۶۵۰,۸۴۹ مبتلا، ۳۱۶,۱۶۳ قربانی

7_ ترکیه ۹,۹۷۸,۴۵۲ مبتلا، ۸۳,۷۰۲ قربانی
8_ آلمان ۷,۵۳۱,۶۳۰ مبتلا، ۱۱۴,۷۱۲ قربانی

9_ ایتالیا ۷,۴۳۶,۹۳۹ مبتلا، ۱۳۹,۰۳۸ قربانی
10_ اسپانیا ۷,۱۶۴,۹۰۶ مبتلا، ۸۹,۹۳۴ قربانی

 بر اساس این فهرست، روسیه نیز با گذشتن از آمار ۳۱۶ هزار جانباخته تاکنون بیشترین تلفات کرونا را در بین کشورهای اروپایی داشته است. با این حال انگلیس با ثبت رسمی بیش از ۱۴.۴ میلیون بیمار کرونایی، رکورد مجموع مبتلایان به این بیماری را در قاره سبز دارد.

همچنین ایران با مجموع شش میلیون و ۲۰۶ هزار و ۴۰۵ ابتلا و ۱۳۱ هزار و ۸۷۸ مورد فوت ناشی از بیماری کووید-۱۹ در رتبه دوازدهم در بین کشورهای دارای بیشترین آمار مبتلایان کرونا قرار گرفته است.

بر اساس آمار فوق در حال حاضر در ۱۹ کشور، شمار مبتلایان از رقم سه میلیون نفر عبور کرده‌ است و پس از ایالات متحده، هند و برزیل - که همچنان سه کشور رکورددار شمار مبتلایان در دنیا هستند - کشورهای انگلیس، فرانسه، روسیه، ترکیه، آلمان، ایتالیا، اسپانیا، آرژانتین، ایران، کلمبیا، اندونزی، لهستان، مکزیک، اوکراین، آفریقای جنوبی و هلند نیز بیش از سه میلیون مبتلا را ثبت کرده‌اند.

به گزارش ایسنا روند افزایش آمار ابتلا به بیماری کووید-۱۹ که تاکنون در ۲۲۲ کشور و منطقه در جهان شیوع یافته، ادامه دارد و این بیماری همچنان در دنیا قربانی می‌گیرد.

پایان پیام/

نظر خود را بنویسید

  • نظرات ارسال شده پس از تایید در وب سایت منتشر خواهند شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشند تایید نمی شوند.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی باشند منتشر نخواهند شد.