تاکنون بیش از ۳۱۱ میلیون مبتلا به کرونا در جهان
به گزارش پایگاه خبری پزشکان و قانون (پالنا)، بر اساس آمارهای رسمی، آمریکا همچنان با بیش از ۶۲.۶ میلیون مبتلا و بیش از ۸۶۱ هزار قربانی در صدر فهرست کشورهای درگیر با بیماری کووید-۱۹ قرار دارد.

هند نیز با آمار بیش از ۳۵.۸ میلیون مبتلا پس از آمریکا در رتبه دوم جهانی به لحاظ میزان ابتلا قرار دارد و آمار مبتلایان به کووید-۱۹ در برزیل هم از ۲۲.۵ میلیون نفر فراتر رفته و در حال حاضر سومین کشور جهان به لحاظ بالاترین شمار مبتلایان است. همچنین پس از ایالات متحده، کشورهای برزیل با بیش از ۶۲۰ هزار و هند با بیش از ۴۸۴ هزار جانباخته، بالاترین آمار قربانیان کووید -۱۹ را در این فهرست جهانی گزارش داده‌اند.

بنابر جدول به‌روز شده در پایگاه اطلاع‌رسانی "ورلداُمتر"، شمار مبتلایان و قربانیان این بیماری در ۱۰ کشوری که طبق گزارش‌های رسمی بالاترین آمارها را تاکنون داشته‌اند تا صبح امروز "سه شنبه" به ترتیب به شرح زیر است:

1_ ایالات متحده ۶۲,۶۶۱,۲۷۲ مبتلا، ۸۶۱,۳۳۶ قربانی
2_ هند ۳۵,۸۷۵,۷۹۰ مبتلا، ۴۸۴,۲۱۳ قربانی

3_ برزیل ۲۲,۵۵۸,۶۹۵ مبتلا، ۶۲۰,۱۴۲ قربانی
4_ انگلیس ۱۴,۶۱۷,۳۱۴ مبتلا، ۱۵۰,۲۳۰ قربانی

5_ فرانسه ۱۲,۲۰۵,۱۱۴ مبتلا، ۱۲۵,۷۱۸ قربانی
6_ روسیه ۱۰,۶۶۶,۶۷۹ مبتلا، ۳۱۶,۹۰۴ قربانی

7_ ترکیه ۱۰,۰۴۳,۶۸۸ مبتلا، ۸۳,۸۴۳ قربانی
8_ آلمان ۷,۵۷۰,۲۴۸ مبتلا، ۱۱۴,۸۸۷ قربانی

9_ ایتالیا ۷,۵۳۸,۷۰۱ مبتلا، ۱۳۹,۲۶۵ قربانی
10_ اسپانیا ۷,۴۵۷,۳۰۰ مبتلا، ۹۰,۱۳۶ قربانی

 بر اساس این فهرست، روسیه نیز با گذشتن از آمار ۳۱۶ هزار جانباخته تاکنون بیشترین تلفات کرونا را در بین کشورهای اروپایی داشته است. با این حال انگلیس با ثبت رسمی بیش از ۱۴.۶ میلیون بیمار کرونایی، رکورد مجموع مبتلایان به این بیماری را در قاره سبز دارد.

همچنین ایران با مجموع شش میلیون و ۲۰۸ هزار و ۳۳۷ ابتلا و ۱۳۱ هزار و ۹۱۵ مورد فوت ناشی از بیماری کووید-۱۹ در رتبه دوازدهم در بین کشورهای دارای بیشترین آمار مبتلایان کرونا قرار گرفته است.

بر اساس آمار فوق در حال حاضر در ۱۹ کشور، شمار مبتلایان از رقم سه میلیون نفر عبور کرده‌ است و پس از ایالات متحده، هند و برزیل - که همچنان سه کشور رکورددار شمار مبتلایان در دنیا هستند - کشورهای انگلیس، فرانسه، روسیه، ترکیه، آلمان، ایتالیا، اسپانیا، آرژانتین، ایران، کلمبیا، اندونزی، لهستان، مکزیک، اوکراین، آفریقای جنوبی و هلند نیز بیش از سه میلیون مبتلا را ثبت کرده‌اند.

به گزارش ایسنا روند افزایش آمار ابتلا به بیماری کووید-۱۹ که تاکنون در ۲۲۲ کشور و منطقه در جهان شیوع یافته، ادامه دارد و این بیماری همچنان در دنیا قربانی می‌گیرد.

پایان پیام/

مطالب مشابه