۹۰ درصد بستریهای اُمیکرون واکسن نزده‌اند
به گزارش پایگاه خبری پزشکان و قانون (پالنا)، بهرام عین اللهی در بازدید از بیمارستان در حال ساخت مهدی‌کلینیک مجتمع بیمارستانی امام خمینی (ره) بار دیگر بر حضور مردم در مراکز واکسیناسیون برای تزریق دز سوم واکسن کرونا تاکید کرد و گفت: متاسفانه تاکنون حدود ۳۰ درصد مردم برای تزریق دز سوم مراجعه کرده‌اند.  

وی در جمع خبرنگاران در بازدید از مرکز آموزش مهارت‌های پیشرفته بالینی ایران این مجتمع بیمارستانی، افزود: با توجه به شیوع سویه امیکرون که سرعت انتشار بیشتری نسبت به سایر سویه‌ها دارد از کسانی  که هنوز دز سوم واکسن خود را نزده اند می‌خواهیم هرچه سریع تر به مراکز واکسیناسیون مراجعه کنند.  

عین اللهی با اشاره به اینکه ۹۰ درصد افرادی که در این سویه بستری می شوند واکسن تزریق نکرده‌اند، بیان داشت: در نوبت سوم واکسن‌های سینوفارم و پاستوکووک به کسانی که هنوز دز سوم نزده‌اند، تزریق می‌شود.  

وی با اشاره به آغاز واکسیناسیون کودکان، بیان داشت: سویه امیکرون کودکان را بیشتر درگیر می‌کند و خوشبختانه مدتی است واکسیناسیون کودکان ۹ تا ۱۲ ساله شروع شده و این برنامه با واکسیناسیون کودکان بالای ۵ سال ادامه می‌یابد.  

وزیر بهداشت خواستار رعایت پروتکل های بهداشتی شد و گفت: رعایت پروتکل‌های بهداشتی همچون رعایت فاصله‌های اجتماعی و استفاده از ماسک همچنان توصیه اصلی ماست که استفاده از ماسک اهمیت بسیار زیادتری دارد. ‌

وی تصریح کرد: کاهش رعایت پروتکل‌های بهداشتی و اجتماعات خانوادگی در شیوع امیکرون در جامعه تاثیر زیادی داشته است و از همگان می خواهیم به ویژه در اجتماعات خانوادگی، حتما ماسک بزنند.

پایان پیام/

نظر خود را بنویسید

  • نظرات ارسال شده پس از تایید در وب سایت منتشر خواهند شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشند تایید نمی شوند.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی باشند منتشر نخواهند شد.