تاکنون بیش از ۴۲۲ میلیون مبتلا به کرونا در جهان
به گزارش پایگاه خبری پزشکان و قانون (پالنا)، بر اساس آمارهای رسمیِ همه‌گیری کرونا، آمریکا همچنان با بیش از ۸۰ میلیون مبتلا و بیش از ۹۵۸ هزار قربانی در صدر فهرست کشورهای درگیر با این بیماری قرار دارد.

هند نیز هم اکنون با آمار بیش از ۴۲.۸ میلیون مبتلا پس از آمریکا در رتبه دوم جهانی به لحاظ میزان ابتلا قرار گرفته و آمار مبتلایان به کووید-۱۹ در برزیل هم از ۲۸ میلیون نفر فراتر رفته و در حال حاضر سومین کشور جهان به لحاظ بالاترین شمار مبتلایان است.

برزیل با بیش از ۶۴۳ هزار جان باخته پس از ایالات متحده، دومین رکورددار تعداد قربانیان کووید ۱۹ در جهان محسوب می شود و هند با بیش از ۵۱۱ هزار قربانی، سومین کشور به لحاظ ثبت بالاترین آمار مرگ و میر کرونایی در این فهرست جهانی است.

روسیه نیز با گذشتن از آمار ۳۴۳ هزار قربانی تاکنون بالاترین مرگ و میر کرونایی را در بین کشورهای اروپایی داشته و در جهان نیز چهارمین کشور با بالاترین نرخ فوتی‌های این بیماری است.

فرانسه همچنین با ثبت بیش از ۲۲.۱ میلیون مبتلا هم اکنون رکورددار ابتلا در قاره سبز و چهارمین کشور با بیشترین آمار بیمار کرونایی در جهان است.

بنابر جدول به‌روز شده در پایگاه اطلاع‌رسانی "ورلداُمتر"، شمار مبتلایان و قربانیان این بیماری در ۱۰ کشوری که طبق گزارش‌های رسمی بالاترین آمارها را تاکنون داشته‌اند تا صبح امروز "شنبه" به ترتیب به شرح زیر است:

1_ ایالات متحده ۸۰,۰۲۴,۵۳۱ مبتلا، ۹۵۸,۳۰۰ قربانی
2_ هند ۴۲,۸۰۲,۵۰۵ مبتلا، ۵۱۱,۲۶۲ قربانی

3_ برزیل ۲۸,۰۶۴,۲۲۴ مبتلا، ۶۴۳,۱۱۱ قربانی
4_ فرانسه ۲۲,۱۵۱,۱۸۸ مبتلا، ۱۳۶,۴۴۶ قربانی

5_ انگلیس ۱۸,۵۴۶,۲۰۵ مبتلا، ۱۶۰,۳۷۹ قربانی
6_ روسیه ۱۵,۰۲۰,۵۷۳ مبتلا، ۳۴۳,۹۵۷ قربانی

7_ آلمان ۱۳,۳۶۰,۵۷۸ مبتلا، ۱۲۱,۶۹۳ قربانی
8_ ترکیه ۱۳,۳۵۳,۶۷۶ مبتلا، ۹۱,۹۱۰ قربانی

9_ ایتالیا ۱۲,۳۷۷,۰۹۸ مبتلا، ۱۵۲,۵۹۶ قربانی
10_ اسپانیا ۱۰,۸۰۹,۲۲۲ مبتلا، ۹۷,۹۹۸ قربانی

همچنین ایران نیز با مجموع شش میلیون و ۹۱۳ هزار و ۴۲۷ ابتلا و ۱۳۴ هزار و ۶۰۷ مورد فوت ناشی از بیماری کووید-۱۹ در حال حاضر در رتبه دوازدهم در بین کشورهای دارای بیشترین آمار مبتلایان به کرونا قرار دارد.

بر اساس آمار فوق پس از ایالات متحده، هند و برزیل تاکنون در فرانسه، انگلیس، روسیه، آلمان، ترکیه، ایتالیا، اسپانیا، آرژانتین، ایران، کلمبیا، هلند، لهستان، مکزیک، اندونزی، اوکراین، ژاپن، آفریقای جنوبی، فیلیپین، رژیم صهیونیستی، بلژیک، جمهوری چک، پرو، کانادا، مالزی، پرتغال و استرالیا نیز بیش از سه میلیون مبتلا ثبت شده‌ است.

روند افزایش آمار ابتلا به بیماری کووید-۱۹ که تاکنون در ۲۲۴ کشور و منطقه در جهان شیوع یافته، ادامه دارد و این بیماری همچنان در دنیا قربانی می‌گیرد.

در این لینک مشروح آمار گستردگی ویروس کرونا در جهان و جدول حاوی تمام جزئیات آماری در همه کشورها و مناطق درگیر کرونا به روز رسانی می شود. ایسنا

پایان پیام/

مطالب مشابه