مدت زمان قرنطینه امیکرون حداقل هفت روز با گواهی پزشک
به گزارش پایگاه خبری پزشکان و قانون (پالنا)، محسن فرهادی گفت: به دنبال این هستیم با سیستم‌های کنترلی کسانی وارد هتل‌ها و ناوگان عمومی شوند که واکسیناسیونشان را کامل کرده باشند و بیمار نباشند، مدت زمان استراحت بیماران مبتلا به سویه امیکرون ابتدا پنج روز اعلام شده بود که به حداقل هفت روز با گواهی پزشک رسید. البته به صورت شفاف اعلام شد که این روز‌های اعلام شده، مختص افرادی است که علائم ندارند.

معاون مرکز بهداشت محیط و کار وزارت بهداشت ادامه داد: در پیک ششم با شیوع سویه امیکرون قرار داریم که شدت انتقال آن زیاد است و جلسات این هفته و هفته آینده ستاد ملی مقابله با کرونا عمدتاً به پایان سال و ورود به سال ۱۴۰۱ مربوط خواهند شد، در شرایط کرونایی فعلی واکسیناسیون درصد پوشش خوبی پیدا کرده است و ما از سیستم‌های الکترونیک بهره خواهیم گرفت.

به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان وی در پایان افزود: محدودیت‌ها مساوی با پیدا کردن بیمار و قطع زنجیره بیماری است. باید به این مهم توجه کنیم که دورهمی نداشته باشیم و سفر‌های غیرضروری نرویم. با پایان سال پیش بینی می‌شود حجمی از سفر‌ها را داشته باشیم، این مسئله کمک می‌کند تا بستری کمتری داشته و تعداد موارد فوتی کاهش پیدا کند.

پایان پیام/

نظر خود را بنویسید

  • نظرات ارسال شده پس از تایید در وب سایت منتشر خواهند شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشند تایید نمی شوند.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی باشند منتشر نخواهند شد.