نیازمند تشکیل ستاد ملی جمعیت هستیم
به گزارش پایگاه خبری پزشکان و قانون (پالنا)، کمال حیدری گفت: قانون حمایت از خانواده و جوانی جمعیت ۲۴ مهرماه در مجلس تصویب شد. برای اجرای هرچه موثرتر این قانون نیازمند اقدامات فوری، جهادی و عملیاتی هستیم و در این راستا باید هرچه زودتر ستاد ملی جمعیت تشکیل شود.
 
وی افزود: مقام معظم رهبری دغدغه های خود را درباره جمعیت به مناسبت های مختلف در قالب فرمایشات گوناگون اعلام کرده اند و این قرارگاه با راهبردهای خود می تواند به صورت هدفمند در جهت تحقق آنها گام بردارد، بسیاری از مواد قانون حمایت از خانواده و جوانی جمعیت مصوبه مجلس به حوزه های مختلف وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی ارتباط دارد  و دبیرخانه قرارگاه عملیاتی حمایت از سلامت خانواده و جوانی جمعیت نیز در معاونت بهداشت وزارتخانه تشکیل شده است.
 
معاون بهداشت وزیر بهداشت با اشاره به اینکه با از دست دادن فرصت‌ برای افزایش جمعیت، فرصت توسعه کشور از دست می رود ادامه داد: با تشکیل کمیته‌های حمایت از خانواده و جوانی جمعیت در سطوح مختلف وزارت بهداشت و دانشگاه های علوم پزشکی کشور در جهت حداکثر بهره‌برداری از فرصت پنجره جمعیتی باید گام برداریم، همفکری با مجلس و برگزاری جلسات مشترک با نمایندگان با توجه به این که هم اکنون فصل بودجه در مجلس است و نباید زمان را از دست داد، اقدام مهم دیگری است که باید انجام داد. 
 
به گزارش وبدا حیدری در پایان گفت: باید تمام تصمیمات این قرارگاه به مرحله عمل برسد، وزارت کشور و استانداران نیز باید مساله جمعیت را در اولویت کارها و برنامه های خود قرار دهند. سازمان تبلیغات نیز با شبکه ارتباطی از روحانیون معزز که در اختیار دارد می تواند در جهت فرهنگسازی در زمینه افزایش جمعیت، همکاری های موثری به عمل آورد، یکی از گلوگاه‌های مهم مراکز مشاوره جنسیتی و ناباروری تحت نظر ما هستند که باید طبق قانون سه ماهه استانداردسازی شوند، تقویت واحد جمعیت در معاونت بهداشت و کمیته نظارت بر رعایت دستورالعمل اجرای قانون حمایت از خانواده و جوانی جمعیت را نیز نباید از نظر دور داشت.

پایان پیام/

مطالب مشابه