انحراف ستون فقرات را از کودکی درمان کنید
به گزارش پایگاه خبری پزشکان و قانون (پالنا)، حسن براتی با اشاره به این که ستون فقرات تمامی افراد در حالت عادی دارای قسمت‌هایی به سمت داخل و بیرون است گفت: در مواردی ستون فقرات دچار چرخش و انحراف‌های غیرطبیعی می‌شود و در جهت غیرطبیعی قوس پیدا می‌کند که به این عارضه اسکولیوز یا انحراف ستون فقرات گفته می‌شود.

وی با اشاره به این موضوع که انحراف در ستون فقرات معمولا از بدو تولد آغاز می‌شود اظهار کرد: به تدریج اگر چنانچه این موضوع بررسی و کنترل نشود، شدت آن بیشتر خواهد شد، در برخی موارد علیرغم تشخیص بدو تولد به بیماری انحراف‌های ستون فقرات درمان‌ها چندان اثربخش نیست، در این موارد درمان‌های اصلاحی با کمک جراحی انجام خواهد شد.

متخصص ارتوپدی دانشگاه علوم پزشکی شهیدبهشتی گفت: غالبا عارضه انحراف در ستون فقرات با روش‌های مداخلاتی درمان می شود، اسکولیوز یا انحراف ستون فقرات معمولا یک بیماری از بدو تولد و غیرقابل پیشگیری است، اما نکته اینجاست که با کمک درمان‌های به موقع می‌توان از پیشرفت آن جلوگیری کرد و نیاز به انجام اعمال جراحی را به حداقل رساند.

براتی با تاکید بر این که انحراف ستون فقرات قابل اصلاح و در بیشتر موارد درمان پذیر است گفت: در موارد محدودی نیز عارضه اسکولیوز ضمن شکستگی استخوان و یا آسیب رباط‌ها ممکن است ایجاد شود، تاخیر در شناسایی و درمان عارضه اسکولیوز می‌تواند عوارض جدی و جبران ناپذیری برای کودکان داشته باشد.

به گزارش ایسنا وی در پایان از ارایه خدمات تخصصی ستوان فقرات در مراکز تابعه دانشگاه علوم پزشکی شهیدبهشتی خبر داد و تاکید کرد: اساتید، تجهیزات و خدمات فوق تخصصی که در مراکز دانشگاه انجام می شود در سطح کشور و منطقه منحصر به فرد و کم نظیر است.

پایان پیام/

مطالب مشابه