هفته ۱۱۰ همه‌گیری کرونا در ایران
به گزارش پایگاه خبری پزشکان و قانون (پالنا)، بر اساس بررسی هفتگی وضعیت موجود کرونا در کشور در هفته اول فروردین ماه ۱۴۰۰ مصادف با هفته ۱۱۰ همه‌گیری، تعداد موارد سرپایی مثبت شناسایی شده جدید در کشور ۹۹۰۱ نفر بوده و تعداد موارد بستری جدید در کشور ۲۰۴۳ نفر و تعداد موارد فوتی‌های جدید ۴۰۱ نفر بوده است.

آمارهای مرتبط با موارد شناسایی، بستری و فوتی ناشی از کرونا در هفته اول فروردین ماه در حالی کاهشی بوده است که در هفته دوم این ماه، تحت تاثیر کاهش رعایت پروتکل‌های بهداشتی، افزایش مسافرت‌ها و تجمعات و دید و بازدیدها در نوروز و طبق جدیدترین اعلام وزارت بهداشت، افزایش شمار شهرهای قرمز کرونا از ۲۴ شهر به ۳۶ شهر را شاهد هستیم، به طوریکه در حال حاضر ۳۶ شهر در وضعیت قرمز، ۵۹ شهر در وضعیت نارنجی، ۲۹۵ شهر در وضعیت زرد و ۵۸ شهر در وضعیت آبی قرار دارند.


مرور روند همه‌گیری در کلیه استان‌ها تا پایان هفته اول فروردین ماه 

تهران

در استان تهران در هفته اول فروردین ماه ۱۴۰۰ تعداد موارد سرپایی مثبت شناسایی شده ۳۱۶ نفر، تعداد موارد بستری جدید ۲۳۳ نفر و تعداد موارد فوتی جدید ۵۴ نفر بوده است.

همچنین در هفته اول فروردین ماه در استان تهران موارد بستری و فوت کاهش یافته است. بروز موارد بستری و میزان مرگ‌ومیر از متوسط کشور کمتر است.

ایلام

تا پایان هفته اول فروردین ماه ۱۴۰۱ موارد بستری افزایش و فوت کاهش یافته است. میزان بروز موارد بستری از متوسط کشور بالاتر و میزان مرگ‌ومیر استان در حد متوسط کشور بوده است.

چهارمحال و بختیاری

موارد بستری و فوت استان کاهش یافته است. میزان بروز موارد بستری از متوسط کشور بالاتر و مرگ‌ومیر استان از متوسط کشور کمتر است.

خراسان شمالی

تا پایان هفته اول فروردین ماه ۱۴۰۱ روند بستری و فوت استان کاهش یافته است. میزان بروز موارد بستری و مرگ‌ومیر استان از متوسط کشور بالاتر است.

یزد

در هفته اخیر موارد بستری و فوت استان کاهش یافته است. میزان بروز موارد بستری استان از متوسط کشور بیشتر و مرگ‌ومیر در حد متوسط کشور است.

خراسان جنوبی

در هفته اخیر موارد بستری استان کاهش و فوت ایستا بوده است. بروز موارد بستری و میزان مرگ‌ومیر استان از متوسط کشور بالاتر است.

کرمان

در هفته اخیر موارد بستری و فوت استان کاهش یافته است. بروز موارد بستری از متوسط کشور بالاتر و میزان مرگ‌ومیر معادل متوسط کشور است.

کهگیلویه و بویر احمد

در هفته اخیر روند بستری و فوت کاهش یافته است. بروز موارد بستری و میزان مرگ‌ومیر از متوسط کشور بیشتر است.

لرستان

موارد بستری و فوت استان کاهش یافته است. بروز موارد بستری از متوسط کشور بیشتر و میزان مرگ‌ومیر از متوسط کشور کمتر است.

قم

در هفته اخیر موارد بستری و فوت استان کاهش نشان می‌دهد. بروز موارد بستری از متوسط کشور بیشتر و میزان مرگ‌ومیر استان از متوسط کشور کمتر است.

گیلان

در هفته اخیر موارد بستری کاهش یافته و فوت استان روندی ایستا داشته است. بروز موارد بستری بیش از متوسط کشور و میزان مرگ‌ومیر معادل متوسط کشور است.

همدان

در هفته اخیر موارد بستری و فوت استان کاهش داشته است. بروز موارد بستری و میزان مرگ‌ومیر از متوسط کشور بیشتر است.

کرمانشاه

در هفته اخیر موارد بستری و فوت استان کاهش یافته است. بروز موارد بستری و مرگ‌ومیر استان از متوسط کشور بیشتر است.

مرکزی

در هفته اخیر روند بستری و موارد فوت استان کاهش یافته است. بروز موارد بستری از متوسط کشور بیشتر و میزان مرگ‌ومیر استان از متوسط کشور کمتر است.

هرمزگان

در هفته اخیر موارد بستری کاهش و فوت استان افزایش یافته است. میزان بروز موارد بستری از متوسط کشور بیشتر و میزان مرگ‌ومیر از حد متوسط کشور کمتر است.  

مازندران

در هفته اخیر موارد بستری افزایش و فوت استان کاهش یافته است. میزان بروز موارد بستری و میزان مرگ‌ومیر استان از متوسط کشور بیشتر است.

آذربایجان غربی

در هفته اخیر موارد بستری استان ایستا شده و فوت کاهش یافته است. بروز موارد بستری معادل متوسط کشور و مورتالیتی استان از متوسط کشور بالاتر است.  

بوشهر

موارد بستری و فوت استان کاهش یافته است. میزان بروز موارد بستری معادل متوسط کشور و میزان مرگ‌ومیر از متوسط کشور کمتر است.  

آذربایجان شرقی

در هفته اخیر موارد بستری و فوت استان کاهش یافته است. بروز موارد بستری معادل متوسط کشور و میزان مرگ‌ومیر از متوسط کشور بیشتر است.

فارس

موارد بستری و فوت استان کاهش نشان می‌دهد. میزان بروز موارد بستری معادل متوسط کشور و مورتالیتی استان از متوسط کشور کمتر است.

خوزستان

موارد بستری و فوت استان ایستا شده است. بروز موارد بستری از متوسط کشور کمتر ومیزان مرگ‌ومیر استان از متوسط کشور بیشتر است.

اردبیل

در هفته اخیر روند بستری و فوت استان کاهش یافته است. میزان بروز و میزان مرگ‌ومیر استان در حد متوسط کشور است.

خراسان رضوی

روند بستری و موارد فوت نزولی بوده است. بروز موارد بستری و میزان مرگ استان از متوسط کشور کمتر است.

البرز

در هفته اخیر روند بستری ایستا شده و موارد فوت استان افزایش بارز داشته است. بروز موارد بستری از متوسط کشور کمتر و میزان مرگ‌ومیر استان از متوسط کشور پیشی گرفته است.

اصفهان

روند بستری کاهش یافته و موارد فوت استان ایستا شده است. بروز موارد بستری از متوسط کشور کمتر و میزان مرگ‌ومیر استان از متوسط کشور بیشتر شده است.

گلستان

موارد بستری و فوت استان کاهش داشته است. میزان بروز بستری و مورتالیتی استان از متوسط کشور کمتر است.

سمنان

روند بستری و فوت استان کاهش یافته است. میزان بروز موارد بستری و میزان مرگ‌ومیر استان از متوسط کشور کمتر است.

قزوین

موارد بستری و فوت استان روندی کاهشی داشته است. بروز موارد بستری از متوسط کشور کمتر و مورتالیتی استان از متوسط کشور بالاتر است.

زنجان

در هفته اخیر روند بستری و فوت کاهش یافته است. میزان بروز موارد بستری و میزان مرگ‌ومیر استان از متوسط کشور کمتر است.

سیستان و بلوچستان

در هفته اخیر موارد بستری و فوت استان کاهش یافته است. میزان بروز بیماران بستری و مورتالیتی از متوسط کشور کمتر است.

کردستان

در هفته اخیر موارد بستری و فوت استان کاهش یافته است. بروز موارد بستری و مورتالیتی استان از متوسط کشور کمتر است.

به گزارش ایسنا، بر اساس اعلام وزارت بهداشت، تا پایان هفته اول فروردین ماه ۱۴۰۱، کاهش موارد مثبت بستری ناشی از کرونا را در ۲۶ استان کشور را شاهد بوده‌ایم.

همچنین کاهش موارد مثبت متوفی ناشی از کرونا نیز در هفته اول فروردین ماه در ۲۵ استان کشور گزارش شده است.  

ایسنا

پایان پیام/

نظر خود را بنویسید

  • نظرات ارسال شده پس از تایید در وب سایت منتشر خواهند شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشند تایید نمی شوند.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی باشند منتشر نخواهند شد.