ساماندهی نیروی انسانی و امنیت شغلی کادر سلامت ازجمله پزشکان با جدیت دنبال می‌شود
به گزارش پایگاه خبری پزشکان و قانون (پالنا)، «دکتر بهروز رحیمی» با تاکیدبر اینکه جذب نیروی انسانی باید براساس استراتژی درست و حسب نیازهای تخصصی و حقیقی در وزارت بهداشت باشد، تصریح کرد: «با توجه به این‌که کمبود منابع انسانی در بخش‌های مختلف درمانی و بهداشتی کاملاً مشهود است، درخواست صدور مجوز 100 هزار نیرو را به سازمان اداری و استخدامی ارسال کرده‌ایم و امیدوارم با بخش عمده آن موافقت به عمل آید.»

وی همچنین به تاکید مقام معظم رهبری بر موضوع امنیت شغلی کارکنان نظام سلامت اشاره و خاطرنشان کرد: «در این راستا باید تلاش کنیم که از اولویت‌های وزارت بهداشت در حوزه منابع انسانی، تبدیل وضعیت کارکنان نظام سلامت باشد تا با آرامش خاطر نسبت به خدمت در کشور کوشا باشند. همچنین باید توازن را در توزیع منابع انسانی در کشور به حداکثر خود برسانیم و کمبود نیرو را در مناطق کم برخوردار کشور جبران کنیم.»

وضعیت در مورد پزشکان چگونه است؟

اظهارات معاون توسعه مدیریت و منابع وزارت بهداشت این سوال را در ذهن ایجاد می‌کند که ایشان وضعیت نیروی انسانی پزشک را چگونه ارزیابی می‌کنند و برنامه معاونت در مورد پزشکان چیست؟ خبرنگار پزشکان و قانون برای دریافت پاسخ این سوال به سراغ دکتر رحیمی رفت و دقایقی را با او به گفت‌وگو نشست.

وی در گفت‌وگو با پالنا با بیان اینکه در کل سیاست مجموعه وزارت بهداشت دولت سیزدهم بر بحث محرومیت‌زدایی است، گفت: «شخص آقای وزیر نیز بارها در سخنرانی‌های خود به مساله محرومیت‌زدایی اشاره کرده‌اند. در این میان بحث پزشکان بسیار گسترده و شامل پزشکان متخصص، پزشکان عمومی، نظام ارجاع و پزشک خانواده است که برای موارد مختلف برنامه‌های خاص وجود دارد.»

دکتر رحیمی افزود: «مباحثی که مطرح شده، در مورد کارکنان نظام سلامت است که همه رسته‌ها و رشته‌های زیر مجموعه را در بر می‌گیرد. سیاست دولت و وزارتخانه نیز بحث عدالت‌محوری، فسادستیزی و توجه خاص به مناطق محروم و مرزی و کمتر برخوردار است که در این راستا مباحث مربوط به امنیت شغلی همه کارکنان نظام سلامت از همه رشته‌ها و رسته‌ها مورد توجه است. کمااینکه این مساله مورد تاکید مقام معظم رهبری نیز هست و همین باعث شده که حجت بر وزارتخانه تمام شود. همانطور که بارها ذکر شده امنیت شغلی و ساماندهی برای همه اجرا می‌شود که حال دل همه کارکنان سلامت و مدافعان سلامت در سال ۱۴۰۱ بهتر از قبل شود.»

وی در پایان گفت: «تمام اقداماتی که در حوزه معاونت توسعه در بحث امنیت شغلی، تبدیل وضعیت‌ها و رفاهیات انجام می‌شود، تمام کارکنان نظام سلامت از جمله پزشکان را در بر می‌گیرد و هر نقطه‌نظری که در اخبار متعدد درباره این مقوله از پایگاه خبری وبدا منتشر شده، در خصوص همکاران و بزرگواران پزشک هم صدق می‌کند و خارج از این موارد نیست.»

پایان پیام/

محسن طاهرمیرزایی محسن طاهرمیرزایی

نظر خود را بنویسید

  • نظرات ارسال شده پس از تایید در وب سایت منتشر خواهند شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشند تایید نمی شوند.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی باشند منتشر نخواهند شد.