تامین داروهای SMA با دستور رییس جمهور
به گزارش پایگاه خبری پزشکان و قانون (پالنا)، بهرام دارایی درخصوص کمبود داروی برخی از بیماران خاص گفت: ۴۰۰ هزار بیمار خاص در کشور داریم که اقدامات مناسبی به منظور تامین داروی آنها در دست انجام است.

رئیس سازمان غذا و دارو ادامه داد: با دستور رئیس جمهور برای اولین بار داروی بیماران SMA را در سال جاری تهیه خواهیم کرد. در مورد داروی بیماران تالاسمی نیز در این دولت بیشترین ارز برای تامین داروی این بیماران تخصیص یافته و علیرغم اینکه پنج تولیدکننده داخلی این داروهای را تولید می کنند اما واردات داروهای برند نیز تا حد امکان در دستور کار قرار دارد.

وی با اشاره به اینکه تامین داروی برخی بیماران در دنیا با محدودیت‌هایی مواجه است افزود: تولید برخی داروها تنها در یک یا دو کشور صورت می گیرد و ممکن است میزان تقاضا نیز برای دارویی در برهه‌های مختلف افزایش یابد بنابراین برخی کمبودها جهانی است. موضوع کمبود برخی از داروها در تمامی کشورهای دنیا وجود دارد؛ چنانچه در سال گذشته کمبودهای دارویی در امریکا به ۹۰۰ قلم رسیده بود.

به گزارش ایسنا دارایی در پایان خاطرنشان کرد: سال گذشته سال انتقال دولت بود و نقصانی در مورد تامین ارز و به تبع آن برخی کمبودها اتفاق افتاد، در سازمان غذا و دارو در سال جاری تمام تلاشمان را می‌کنیم تا علاوه بر تامین مناسب داروی بیماران خاص، برای اولین بار داروی مصرفی آن ها را درب منزل تحویل دهیم.

پایان پیام/

مطالب مشابه