بیش از ۶ هزار زوج نابارور تحت پوشش بیمه سلامت ایران قرار دارند
به گزارش پایگاه خبری پزشکان و قانون (پالنا)، مهدی رضایی گفت: از سال ۱۴۰۰ بر اساس قانون بودجه و مصوبه هیات وزیران خدمات ناباروری تحت پوشش بیمه پایه قرار گرفت. بر این اساس تسهیلات نسبتا خوبی فراهم شده است به طوری که بیش از ۹۰ درصد هزینه‌ها با تعرفه های دولتی و عمومی تحت پوشش قرار گرفته است.

معاون بیمه و خدمات سلامت سازمان بیمه سلامت ایران ادامه داد: زوج ناباروری که تحت پوشش هیچ گونه بیمه‌ای نیستند، می توانند با شرایطی تحت پوشش بیمه همگانی قرار گیرند، بر اساس قانون تسهیلاتی تحت عنوان بیمه همگانی در کشور وجود دارد که افراد فاقد بیمه که امکان پرداخت حق بیمه ندارند می توانند از خدمات بیمه همگانی بهره‌مند شوند.

وی افزود: در قانون بودجه ۱۴۰۱ دهک بندی انجام شده است که بر اساس اطلاعات پایگاه وزارت رفاه دهک‌های پایین جامعه به سازمان بیمه سلامت معرفی و به صورت خودکار تحت پوشش بیمه قرار می گیرند. کسانی که بالای ۳ دهک اول باشند با پرداخت بخشی از حق بیمه می توانند تحت پوشش بیمه قرار گیرند، اعتبارات خدمات ناباروی تقریبا همانند سال گذشته است، اعتبار لازم برای زوج های ناباروری که بخواهند از خدمات درمانی بهره‌مند شوند وجود دارد. خدمات تخصصی ناباروری در طول ۳ دوره تحت پوشش بیمه قرار دارد که حد معمول و معقول خدمت ناباروری است.

به گزارش ایرنا رضایی در پایان گفت: برای هر دوره درمان ناباروری ۵۵۰ هزار تا ۴ میلیون تومان در بخش دولتی و ۱ تا ۷ میلیون تومان در بخش خصوصی هزینه می‌شود که تا سه نوبت هم قابل تکرار هست، همچنین علاوه بر بحث خدمتی پرداخت هزینه دارو و تجهیزات پزشکی نیز به صورت مجزا به این تعرفه ها اضافه می شود که می‌توان گفت این خدمات حداقل تا ۳۰ میلیون تومان تحت پوشش بیمه قرار می‌گیرد.

پایان پیام/

مطالب مشابه