امسال کل جمعیت یک بار دیگر باید واکسیناسیون شوند
به گزارش پایگاه خبری پزشکان و قانون (پالنا)، کمال حیدری در خصوص وضعیت موجودی واکسن در کشور گفت: برای واکسیناسیون حدود ۵۰ میلیون نفر، واکسن در کشور موجود است و پیش‌بینی می کنیم که امسال کل جمعیت یک بار دیگر باید واکسیناسیون شوند، افرادی که امسال باید واکسن بزنند و همچنین کسانی که دُزهای قبلی را هم دریافت کرده‌اند، در سال ۱۴۰۱ هم یک بار دیگر باید واکسن دریافت کنند که البته این موضوع را در زمان خودش اعلام می کنیم.

معاون بهداشت وزارت بهداشت خاطرنشان کرد: درحال حاضر به اندازه مصرف تا آخر سال واکسن در کشور وجود دارد و مشکلی در این خصوص نداریم. همچنین واکسن‌های داخلی هم به واکسن‌های قبل از تهیه شده اضافه شده است، واکسن‌های داخلی پیشتر ۲۰درصد مجوز صادرات داشت که اکنون میزان صادرات بیشتر از پیش شده است.

وی با بیان اینکه وزارت بهداشت در حال حاضر دغدغه عدم دریافت نوبت دز سوم واکسن افراد را دارد افزود: از شهروندان درخواست می کنیم که برای دریافت نوبت سوم اقدام کنند، چرا که این ویروس رفتارهای ناشناخته و زیرگونه‌های متفاومت دارد و ممکن است که با موج بعدی مواجه شویم و با توجه به پایین بودن ایمنی جامعه زمان را از دست بدهیم.

به گزارش ایرنا حیدری در پایان افزود: پایین بودن ایمنی بدن با دریافت دُز یادآور تامین می شود، همچنین محدودیت‌های هوشمند برای افرادی لحاظ می‌شود که دُز سوم را دریافت نکرده اند. واکسیناسیون دُز سوم در سامانه ایران من ثبت می شود.

پایان پیام/

1 نظر

مطالب مشابه