تاکنون بیش از ۵۰۴ میلیون مبتلا به کرونا در جهان
به گزارش پایگاه خبری پزشکان و قانون (پالنا)، بر اساس آمارهای رسمیِ همه‌گیری کرونا، آمریکا با بیش از ۸۲.۳ میلیون مبتلا و بیش از یک میلیون قربانی همچنان در صدر فهرست کشورهای درگیر با این بیماری قرار دارد و هند نیز با آمار بیش از ۴۳ میلیون مبتلا پس از آمریکا در رتبه دوم جهانی به لحاظ میزان ابتلا قرار گرفته است.

همچنین آمار مبتلایان به کووید-۱۹ در برزیل هم از ۳۰.۲ میلیون نفر فراتر رفته و در حال حاضر سومین کشور جهان به لحاظ بالاترین شمار مبتلایان است.

برزیل در عین حال با بیش از ۶۶۲ هزار جان باخته پس از ایالات متحده، دومین رکورددار تعداد قربانیان کووید ۱۹ در جهان محسوب می‌شود و پس از آن هند با بیش از ۵۲۱ هزار قربانی، سومین کشور به لحاظ ثبت بالاترین آمار مرگ و میر کرونایی در این فهرست جهانی است.

در اروپا نیز فرانسه با ثبت بیش از ۲۷.۷ میلیون مبتلا هم اکنون رکورددار ابتلا در قاره سبز و چهارمین کشور با بیشترین آمار بیمار کرونایی در جهان است. همچنین روسیه با گذشتن از آمار ۳۷۳ هزار قربانی، هم اکنون بالاترین رقم مرگ و میر کرونایی را در بین کشورهای این منطقه دارد و در جهان نیز چهارمین کشور با بالاترین نرخ فوتی‌های این بیماری است.

بنابر جدول به‌روز شده در پایگاه اطلاع‌رسانی "ورلداُمتر"، شمار مبتلایان و قربانیان این بیماری در ۱۰ کشوری که طبق گزارش‌های رسمی بالاترین آمارها را تاکنون داشته‌اند تا صبح امروز "دوشنبه" به ترتیب به شرح زیر است:

1_ ایالات متحده ۸۲,۳۱۶,۳۴۸ مبتلا، ۱,۰۱۵,۴۵۱ قربانی
2_ هند ۴۳,۰۴۴,۲۸۰ مبتلا، ۵۲۱,۹۶۵ قربانی

3_ برزیل ۳۰,۲۵۲,۶۱۸ مبتلا، ۶۶۲,۰۱۱ قربانی
4_ فرانسه ۲۷,۷۷۱,۰۲۴ مبتلا، ۱۴۴,۱۵۷ قربانی

5_ آلمان ۲۳,۴۳۸,۲۹۳ مبتلا، ۱۳۳,۴۲۹ قربانی
6_ انگلیس ۲۱,۷۴۷,۶۳۸ مبتلا، ۱۷۱,۳۹۶ قربانی

7_ روسیه ۱۸,۰۷۴,۷۱۷ مبتلا، ۳۷۳,۵۰۰ قربانی
8_ کره جنوبی ۱۶,۳۵۳,۴۹۵ مبتلا، ۲۱,۲۲۴ قربانی

9_ ایتالیا ۱۵,۷۱۲,۰۸۸ مبتلا، ۱۶۱,۶۸۷ قربانی
0_ ترکیه ۱۴,۹۹۴,۹۳۷ مبتلا، ۹۸,۵۶۸ قربانی

همچنین ایران با مجموع هفت میلیون و ۲۰۶ هزار و ۹۵۹ مورد ابتلا و ۱۴۰ هزار و ۸۲۹ مورد فوت ناشی از بیماری کووید-۱۹ در حال حاضر در رتبه شانزدهم در بین کشورهای دارای بیشترین آمار مبتلایان به کرونا قرار دارد.

بر اساس آمار فوق پس از ایالات متحده، هند و برزیل تاکنون در فرانسه، آلمان، انگلیس، روسیه، کره جنوبی، ایتالیا، ترکیه، اسپانیا، ویتنام، آرژانتین، هلند، ژاپن، ایران، کلمبیا، اندونزی، لهستان، مکزیک، استرالیا، اوکراین، مالزی، اتریش، تایلند، رژیم صهیونیستی، بلژیک، جمهوری چک، آفریقای جنوبی، پرتغال، فیلیپین، کانادا، پرو، سوئیس، شیلی و یونان نیز بیش از سه میلیون مبتلا ثبت شده‌ است.

روند افزایش آمار ابتلا به بیماری کووید-۱۹ که تاکنون در ۲۲۶ کشور و منطقه در جهان شیوع یافته، ادامه دارد و این بیماری همچنان در دنیا قربانی می‌گیرد.

در این لینک مشروح آمار گستردگی ویروس کرونا در جهان و جدول حاوی تمام جزئیات آماری در همه کشورها و مناطق درگیر کرونا به روزرسانی می شود. ایسنا

پایان پیام/

مطالب مشابه