اسامی ارزخواران و متخلفن ارز ترجیحی را به قوه قضائیه فرستادیم
به گزارش پایگاه خبری پزشکان و قانون (پالنا)،  بهرام دارایی گفت: برخی رسانه به هر بهانه‌ای به دنبال تخریب دولت هستند. رسانه‌هایی که با اهداف و اغراض مشخص نسبت به دولت سیزدهم به‌دنبال بزرگنمایی کمبود‌های دارویی و تغییر قیمت دارو‌ها هستند، چرا در دولت قبل سکوت کرده بودند؟

وی افزود: دو میلیارد دلار ارز ترجیحی که در سال گذشته به دارو اختصاص یافته بود در همان ۶ ماه اول سال مصرف شد. کمبود‌های دارویی از زمان کاهش میزان ارز ترجیحی در دولت گذشته شروع شد، سال گذشته در ۶ ماه اول سال تورم دارو به ۲۶ درصد رسید و در دولت سیزدهم در انتهای سال ۱۴۰۰ تورم دارو به ۱۴ درصد رسید.

رئیس سازمان غذا و دارو اضافه کرد: طبق دستور رئیس‌جمهور در روز‌های گذشته با سازمان‌های بیمه‌گر توافق کردیم که قیمت ۹۰ قلم دارو را به قیمت قبل شهریور سال ۱۴۰۰ برگردانند، عملاً شیب تورم حوزه دارو در دولت فعلی تقریباً نصف شد و در روند توزیع دارو در شبکه رسمی، چیزی به اسم گرانفروشی نداریم.

به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان دارایی در پایان گفت: زنجیره تامین دارو در چند نوبت دچار اختلال شده و سعی داریم شبکه تأمین زنجیره دارویی را به روال عادی برگردانیم، از کل فارماکوپه دارویی کشور ۲ هزار و ۵۰۰ قلم دارو تحت پوشش بیمه هستند، ۲۵۰ قلم دارو نیز به این فهرست اضافه خواهد شد.

پایان پیام/

مطالب مشابه