۱۰۰ قلم دارو تحت پوشش بیمه سلامت قرار گرفت
به گزارش پایگاه خبری پزشکان و قانون (پالنا)، محمدمهدی ناصحی گفت: در سال گذشته ۵۶۰ قلم دارو در کشور افزایش قیمت داشته‌اند که ۴۶۰ قلم از آنها تحت پوشش بیمه قرار گرفتند و ۱۰۰ قلم همچنان بدون پوشش بیمه‌ای باقی ماندند. این امر باعث افزایش هزینه‌های پرداخت از جیب مردم شد، چرا که دریافت ۱۰۰ قلم دارو بدون پوشش بیمه‌ای هزینه بالایی را به دنبال داشت.  

وی افزود: با توجه به پیگیری‌های بعمل آمده در این زمینه از سوی سازمان بیمه سلامت ایران و همچنین قول مساعد دولت و وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی مبنی بر تامین منابع مورد نیاز سازمان‌های بیمه‌گر پایه، از هفتم اردیبهشت ماه سال جاری قیمت این داروها با پوشش کامل بیمه‌ای در سامانه‌های سازمان بیمه سلامت ایران مورد پذیرش و اصلاح قرار گرفت و تعهدات مربوط به این داروها افزایش یافت.

مدیرعامل سازمان بیمه سلامت ایران تاکید کرد: از این به بعد بیمه‌شدگان در بخش بستری ۱۰ درصد و در بخش سرپایی ۳۰ درصد را به عنوان سهم بیمه شده و سازمان بیمه سلامت نیز بر اساس تعهدات خود ۹۰درصد در بخش بستری و ۷۰درصد در بخش سرپایی را پرداخت خواهند کرد.

به گزارش ایسنا ناصحی در پایان گفت: در راستای کاهش هزینه‌های دارویی آحاد جامعه، ۱۰۰ قلم دارویی که در سال گذشته افزایش قیمت یافته بود، اما به دلیل نداشتن منابع بیمه‌ای تحت پوشش سازمان‌های بیمه‌گر پایه قرار نگرفته بود؛ از چهارشنبه هفتم اردیبهشت ماه سال جاری به طور کامل مورد تعهد این سازمان قرار گرفت، امیدواریم با تامین منابع لازم بتوانیم به تدریج شاهد افزایش تعهدات بیمه‌ای و کاهش سهم پرداخت از جیب مردم در هزینه‌های سلامت باشیم.

پایان پیام/

مطالب مشابه