استفاده ۴۹ درصدی از ماسک در کشور
به گزارش پایگاه خبری پزشکان و قانون (پالنا)، بر اساس آخرین نقشه رنگ‌بندی کرونایی کشور که از سوی وزارت بهداشت منتشر شده است، در حال حاضر هیچ شهری در کشور در وضعیت قرمز کرونایی قرار ندارد. در عین حال ۳۳ شهر در وضعیت نارنجی، ۳۲۱ شهر در وضعیت زرد و ۹۴ شهر در وضعیت آبی قرار دارند.

62249403.jpg 55.47 KB


بر اساس اعلام معاونت بهداشت وزارت بهداشت، میزان رعایت پروتکل‌های بهداشتی در کشور در هفته منتهی به دهم اردیبهشت ماه ۱۴۰۱ "از ۳ تا ۱۰ اردیبهشت ماه" همچنان پایین و بالغ بر ۵۱.۵۶ درصد بوده است.

62249656.jpg 34.85 KB


روند رعایت پروتکل‌های بهداشتی را از سوم تا دهم اردیبهشت ماه ۱۴۰۱ می‌توانید در نمودار زیر مشاهده کنید:

62249657.jpg 27.88 KB

در عین حال میانگین میزان رعایت بهداشت فردی در اماکن عمومی استان‌های کشور در بازه زمانی ۳۱ فروردین ماه تا هفت اردیبهشت ۱۴۰۱، بالغ بر ۵۶.۳۲ درصد بوده است. در این شاخص بیشترین میزان رعایت در استان آذربایجان غربی با ۶۸.۲۴ درصد و کمترین میزان رعایت هم در استان هرمزگان با ۴۶.۰۷ درصد بوده است.
62249658.jpg 48.44 KB


همچنین میانگین رعایت بهداشت فردی در اماکن عمومی کشور از ۲۴ فروردین تا هفتم اردیبهشت ۱۴۰۱، بالغ بر ۵۶.۳۲ درصد بوده است که سالن‌های سینما و تئاتر با ۹۴.۲۹ درصد بیشترین میزان رعایت و رستوران‌ها ۴۹.۹۳ درصد کمترین میزان رعایت را در این شاخص داشته‌اند.

62249662.jpg 47.6 KB

میانگین استفاده از ماسک در شاغلین و خدمت گیرندگان به تفکیک اماکن عمومی استان‌های کشور از ۳۱ فروردین تا هفتم اردیبهشت ماه ۱۴۰۱ بالغ بر ۴۹.۴۳ درصد بوده است که بیشترین میزان رعایت در استان هرمزگان با ۷۴.۵۵ درصد و کمترین میزان رعایت مربوط به گیلان با ۴۱.۱۹ درصد بوده است.
62249660.jpg 41.59 KB

همچنین میانگین استفاده از ماسک در شاغلین و خدمت گیرندگان به تفکیک اماکن عمومی کشور نیز از ۲۴ فروردین تا هفتم اردیبهشت ماه ۱۴۰۱ بالغ بر ۴۹.۴۳ درصد بوده است که بیشترین میزان استفاده از ماسک در اماکن عمومی مربوط به سالن‌ها با ۹۴.۲۹ درصد و کمترین میزان استفاده از ماسک مربوط به مراکز ورزشی با ۳۹.۲۰ درصد است.
62249664.jpg 39.7 KB

میانگین درصد رعایت پروتکل فاصله‌گذاری در اماکن عمومی استان‌های کشور از ۳۱ فروردین تا هفتم اردیبهشت ماه ۱۴۰۱، ۴۸.۲۶ درصد بوده است که بیشترین میزان رعایت مربوط به استان قم با ۶۸.۵۱ درصد و کمترین میزان رعایت مربوط به لرستان با ۳۸.۱۲ درصد بوده است.
62249661.jpg 49.33 KB


همچنین میانگین درصد رعایت پروتکل فاصله‌گذاری در اماکن عمومی کشور از ۲۴ فروردین تا هفتم اردیبهشت ماه ۱۴۰۱، ۴۸.۲۶ درصد بوده که سالن‌های سینما و تئاتر با ۹۱.۴۳ درصد بیشترین درصد رعایت و مدارس با ۳۸.۸۱ درصد کمترین میزان رعایت را داشته‌اند.

62249665.jpg 37.92 KB


میانگین رعایت تهویه مناسب در اماکن عمومی استان‌های کشور از ۳۱ فروردین تا هفتم اردیبهشت ماه ۱۴۰۱، ۵۴.۱۳ درصد بوده است. در عین حال بیشترین میزان رعایت مربوط به استان آذربایجان غربی با ۷۱.۷۱ درصد و کمترین میزان رعایت مربوط به هرمزگان با ۳۹.۸۳ درصد بوده است.

همچنین میانگین رعایت تهویه مناسب در اماکن عمومی کشور از ۲۴ فروردین تا هفتم اردیبهشت ماه ۱۴۰۱، ۵۴.۱۳ درصد بوده است. استادیوم‌ها با ۹۲.۵۰ درصد رعایت تهویه مناسب در بالاترین سطح رعایت و مراکز ورزشی با ۴۶.۴۴ درصد در قعر رعایت این پروتکل قرار دارند.

62249663.jpg 40.55 KB


در عین حال وضعیت واکسیناسیون در اماکن عمومی کشور از ۲۴ فروردین تا هفتم اردیبهشت ماه ۱۴۰۱، را می‌توانید در نمودار زیر مشاهده کنید:

62249666.jpg 36.51 KB


در عین حال طبق اعلام معاونت بهداشت وزارت بهداشت، بر اساس اقدامات ناشی از تشدید بازرسی‌ها از تاریخ ۳۱ فروردین تا هفتم اردیبهشت ماه ۱۴۰۱، از تعداد ۳۵۷۷۸۰۷ مرکز تهیه، توزیع و عرضه و فروش مواد غذایی، اماکن عمومی و واحدهای کارگاهی تحت پوشش، بالغ بر ۲۰۵۳۶۴ مورد بازرسی انجام شده است.

62249654.jpg 30.18 KB


همچنین طی این مدت تعداد ۳۱۹۵۵ مرکز از مراکز تهیه، توزیع، عرضه و فروش مواد غذایی، اماکن عمومی و واحدهای کارگاهی اخطار گرفته و به مراجع قضایی معرفی شده‌اند و ۸۱۱ مورد از این مراکز نیز پلمب شده‌اند.

62249655.jpg 30.06 KB


گزارش رعایت پروتکل‌های بهداشتی در بازگشایی مدارس

همچنین بنابر اعلام وزارت بهداشت، از ۳۱ فروردین تا هفتم اردیبهشت ماه ۱۴۰۱ از ۱۰۱۶۱ مدرسه بازرسی انجام شده است.

62249667.jpg 31.36 KB

چالش‌های مهم  وپر خطر

_ متناسب نبودن فضای کلاس‌ها با تعداد دانش آموزان "پذیرش بیش از حد ظرفیت کلاس"

_ عدم رعایت فاصله‌گذاری مناسب بین دانش آموزان

_ عدم رعایت چیدمان صندلی بر اساس فاصله

_ عدم رعایت استفاده از ماسک در بین دانش آموزان کارکنان مدرسه

_ فراهم نبودن شرایط مناسب برای تهویه و جریان هوا در کلاس‌ها

_ تجمع والدین در مقابل ورودی و خروجی مدارس

ایسنا

پایان پیام/

مطالب مشابه