نظارت سازمان غذا و دارو جهت جلوگیری از نشت شیرخشک‌های رژیمی به بازار آزاد
به گزارش پایگاه خبری پزشکان و قانون (پالنا)، بهادر صیدمحمدیان با اشاره به ترخیص شیرخشک‌های رژیمی طی هفته گذشته گفت: هر بخش از محموله های شیرخشک پس از شناسه‌گذاری به شرکت های پخش تحویل و در تهران توزیع و به صورت همزمان برای انبار شعب شهرستان‌ها ارسال شد.
 
رئیس اداره شیرخشک سازمان غذا و دارو با اشاره به اینکه از پیش از عید فطر تاکنون بیش از ۴۶۰۰۰ قوطی شیرخشک رژیمی در سطح استان تهران و بیش از ۷۱۰۰۰ قوطی شیرخشک رژیمی در سایر استان‌های کشور توزیع شده است ادامه داد: توزیع محموله‌های شیرخشک رژیمی به صورت مداوم ادامه دارد و طی روزهای آتی شاهد افزایش میزان توزیع نیز خواهیم بود.
 
وی افزود: پس از آنکه اطلاعات شیرخشک‌های رژیمی توسط شرکت‌های پخش در سامانه زنجیره تامین تیتک ثبت شد، اطلاعات شیرخشک‌ها از پخش تا عرضه "داروخانه‌ها" رصد و در نهایت باید به دست مصرف‌کننده اصلی رسیده باشد، به منظور نظارت بیشتر، هم شرکت‌های پخش ملزم به ثبت اطلاعات توزیع و هم داروخانه ها ملزم به ثبت اطلاعات عرضه به مصرف کننده در سامانه زنجیره تامین تیتک هستند، در غیر این صورت با شرکت‌های پخش و داروخانه‌هایی که از ثبت فراورده در سامانه امتناع کنند به شدت برخورد و  سهمیه آن ها قطع خواهد شد.
 
بنابر اعلام مرکز اطلاع رسانی سازمان غذا و دارو، لازم به ذکر است به‌منظور تسریع و تسهیل امور مربوط به پروسه عرضه شیرخشک‌های رژیمی، نظارت بر توزیع و عرضه توسط معاونت غذا و داروی مشهد و همکاری معاونت غذا و داروی دانشگاه‌های علوم پزشکی تهران، ایران و شهید بهشتی در توزیع درحال انجام است. ایسنا

پایان پیام/

مطالب مشابه