پوشش بیش از ۵ میلیون نفر از دهک‌های پایین جامعه در بیمه سلامت
به گزارش پایگاه خبری پزشکان و قانون (پالنا)، محمد مهدی ناصحی با اعلام این خبر در اجلاس روسای دانشکده‌ها و دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور در مازندران گفت: در مجموع ۵ میلیون و ۸۰۰ هزار نفر تاکنون در این دولت به صورت رایگان بیمه شده‌اند. پوشش بیمه‌ای حاشیه‌نشینان نیز از منطقه ۱۲ تهران که تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی قرار داشتند، شروع شد.

مدیرعامل سازمان بیمه سلامت ایران  ادامه داد: ۹۵ درصد هزینه بستری و ۸۰ درصد هزینه‌های سرپایی این افراد در سه دهک پایین جامعه تحت پوشش بیمه قرار دارد، جمعیت تحت پوشش کمیته امداد و بهزیستی نیز در بخش بستری به صورت رایگان تحت پوشش بیمه خواهند بود و در سرپایی نیز فقط ۱۵ درصد هزینه می پردازند.

وی افزود: برنامه نسخه نویسی الکترونیک که بسیار سخت‌تر از پرونده الکترونیک سلامت است، اجرایی شده است و در مدیریت منابع سلامت و کاهش هزینه‌ها بسیار اثربخش خواهد بود، پزشکان در تهران به صورت میانگین ۱۵ قلم و در سایر شهرها ۱۰.۵ قلم آزمایش می‌نویسند که با هر فرمولی حساب کنید، رقم بالایی است و با اجرای برنامه نسخه نویسی الکترونیک این موارد رصد می‌شود.

به گزارش وبدا ناصحی در پایان اضافه کرد: خوشبختانه با رایزنی نمایندگان مجلس و حمایت های وزیر بهداشت طی دو ماه آخر سال ۱۴۰۰ توانستیم بودجه قابل قبولی را برای بیماران صعب العلاج مصوب کنیم.

پایان پیام/

مطالب مشابه