اقدام سازمان بیمه سلامت در حوزه پیشگیری از مشکلات دهان و دندان
به گزارش پایگاه خبری پزشکان و قانون (پالنا)، عبدالرضا معادی با اشاره به اینکه خدمات دندان پزشکی در همه دنیا هزینه‌های بسیاری دارد گفت: نکته حائز اهمیت این است که هرچه فرد زودتر و به موقع‌تر برای دریافت خدمات دندان پزشکی و خدمات بهداشتی مراجعه کند، هزینه بسیار پایین‌تری را پرداخت خواهد کرد، بنابراین لازم است در برنامه ریزی‌های روزمره زندگی در دریافت خدمات دندان پزشکی به نکات مهم توجه شود.

مشاور مدیر عامل سازمان بیمه سلامت با بیان اینکه سبک زندگی، مدیریت به موقع در زمینه سلامت دهان و دندان، استفاده از خدمات پیشگیری و امکانات در این بخش نکته اول و کلیدی در بهای هزینه است گفت: بدون شک اگر توجهی به این مسائل نشود، درمان دندان‌ها هزینه بسیار زیادی را به سبد خانوار تحمیل می‌کند.

وی افزود: رادیوگرافی‌های دندان جزء خدمات و تعهدات سازمان‌های بیمه‌گر پایه است، تعرفه گذاری جزء وظایف سازمان بیمه سلامت نبوده و شورای عالی بیمه این کار را انجام می‌دهد، تعرفه خدمات دندان پزشکی همانند سایر تعرفه‌ها در خدمات دیگر درمانی افزایش پیدا کرده است. در حال حاضر ۱۱۶ جزء خدمت در حوزه دندان پزشکی در تعهد سازمان بیمه سلامت است، اما رویکرد بیمه سلامت بیشتر جامعه هدف بوده و این افراد کودکان کمتر از ۱۴ سال و مادران باردار هستند.

به گزارش سازمان بیمه سلامت معادی در پایان تصریح کرد: توجه به سلامت دندان کودکان کمتر از ۱۴ سال در بحث پیشگیری و درمان سبب می‌شود که در سنین بالاتر افراد دچار مشکلات دندانی نشوند، لذا این مساله از اهمیت بسزایی برخوردار است.

پایان پیام/

مطالب مشابه