انتقاد عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس از حل نشدن مشکلات حوزه بهداشت و درمان
به گزارش پایگاه خبری پزشکان و قانون (پالنا)، عبدالحسین روح الامینی در جلسه علنی امروز "چهارشنبه" در تذکری با اشاره به مشکلات بهداشت، درمان و دارو و صنایع گفت: از جمله این مشکلات مربوط به قطع برق است که مشکلاتی را به وجود آورده و علیرغم توصیه های وزارت نیرو هنوز برطرف نشده است.

وی افزود: مشکلات ناشی از گرانی ها و فشار به مردم در همه عرصه ها وجود دارد اما در حوزه بهداشت و درمان آثار آن ناگهانی و تجمعی است و هفته ها و ماه های آینده موجب بروز مشکلات متعددی می شود. بهداشت، درمان و دارو مسئله ای نیست که به این آسانی بتوان آثار آن را جمع کرد، چندین بار تذکر دادیم بهداشت و درمان حق خود و قانون مصوب خود را می خواهد از محل ۹ درصد ارزش افزوده باید اواسط هر ماه سهم وزارت بهداشت پرداخت شود و پیچ و خم های اداری در این موضوع غیرقانونی، غیرشرعی و غیر عقلایی بوده و موجب تجمع مشکلات می شود.

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس اضافه کرد: مشکلات مربوط به حقوق کارکنان حوزه بهداشت و درمان هم بماند اما برای مشکلات جاری حوزه دارو استان ها باید بدانند که شکایت های بسیاری وجود دارد و روز گذشته هم رئیس مجلس در این خصوص قول دادند.

علی نیکزاد نایب رئیس مجلس در پاسخ به این تذکر گفت: پیرو مراجعاتی که به بنده در خصوص منابع مالی شهرداری ها و بهیاری ها شد، جلسه ای با رئیس مالیاتی کشور و مسئول خزانه داری کل و رئیس سازمان شهرداری ها و دهیاری ها برگزار کردیم.

به زارش ایسنا وی در پایان افزود: یک درصد از ۹ درصد منابع حاصل از مالیات بر ارزش افزوده باید به حوزه بهداشت و ۴ درصد به دولت و ۴ درصد به شهرداری ها و دهیاری ها پرداخت شود که این موضوع برای شهرداری ها و دهیاری ها صورت نگرفته بود از این رو با توجه به پیگیری های صورت گرفته مقرر شد سازمان امور مالیاتی بخشنامه ای به استان ها در این خصوص ارسال کرده و رونوشتی به وزارت کشور و مجلس دهد و این کار انجام شود، با توجه به اینکه قرار است این موضوع ساماندهی شود امیدواریم سهم یک درصدی حوزه بهداشت که حق مسلم و قانونی آن هاست، پرداخت شود.

پایان پیام/

مطالب مشابه