تاکنون بیش از ۵۶۸ میلیون مبتلا به کرونا در جهان
به گزارش پایگاه خبری پزشکان و قانون (پالنا)، براساس تازه‌ترین داده‌ها در جدول جهانی پاندمی کرونا، آمریکا با بیش از ۹۱.۴ میلیون مبتلا و یک میلیون قربانی همچنان در صدر فهرست کشورهای درگیر با این بیماری قرار دارد و هند نیز با آمار بیش از ۴۳.۷ میلیون مبتلا، پس از آمریکا در رتبه دوم جهانی جای گرفته است.

آمار مبتلایان به کووید-۱۹ در برزیل هم از ۳۳.۳ میلیون نفر فراتر رفته و در حال حاضر سومین کشور جهان به لحاظ بالاترین شمار مبتلایان است.

برزیل در عین حال با بیش از ۶۷۵ هزار جانباخته پس از ایالات متحده، دومین کشور رکورددار تعداد قربانیان کووید ۱۹ در جهان محسوب می‌شود و پس از آن هند با بیش از ۵۲۵ هزار قربانی، سومین کشور به لحاظ ثبت بالاترین آمار مرگ و میر کرونایی در این فهرست جهانی است.

در اروپا نیز فرانسه با ثبت بیش از ۳۳ میلیون مبتلا، تا این لحظه رکورددار ابتلا در بین کشورهای این منطقه و نیز چهارمین کشور با بیشترین آمار بیمار کرونایی در جهان است. روسیه همچنین با گذشتن از آمار ۳۸۱ هزار قربانی، هم اکنون بالاترین رقم مرگ و میر کرونایی را در بین کشورهای اروپایی دارد و در جهان نیز چهارمین کشور با بالاترین نرخ فوتی‌های این بیماری است.

بنابر جدول به‌روز شده در پایگاه اطلاع‌رسانی "ورلداُمتر"، شمار مبتلایان و قربانیان این بیماری در ۱۰ کشوری که طبق گزارش‌های رسمی بالاترین آمارها را تاکنون داشته‌اند تا صبح امروز "سه شنبه" به ترتیب به شرح زیر است:

1_ ایالات متحده ۹۱,۴۲۹,۴۰۹ مبتلا، ۱,۰۴۹,۲۷۴ قربانی
2_ هند ۴۳,۷۸۳,۰۶۲ مبتلا، ۵۲۵,۷۸۵ قربانی

3_ برزیل ۳۳,۳۳۹,۸۱۵ مبتلا، ۶۷۵,۵۵۱ قربانی
4_ فرانسه ۳۳,۰۳۴,۳۱۱ مبتلا، ۱۵۰,۸۳۵ قربانی

5_ آلمان ۲۹,۸۵۳,۶۸۰ مبتلا، ۱۴۲,۶۳۵ قربانی
6_ انگلیس ۲۳,۰۷۵,۳۶۰ مبتلا، ۱۸۱,۵۸۰ قربانی

7_ ایتالیا ۲۰,۱۷۷,۹۱۰ مبتلا، ۱۷۰,۰۳۷ قربانی
8_ کره جنوبی ۱۸,۸۶۱,۵۹۳ مبتلا، ۲۴,۷۶۵ قربانی

9_ روسیه ۱۸,۴۹۴,۸۴۴ مبتلا، ۳۸۱,۹۱۶ قربانی
10_ ترکیه ۱۵,۲۹۷,۵۳۹ مبتلا، ۹۹,۰۸۸ قربانی

همچنین ایران با مجموع هفت میلیون و ۲۸۴ هزار و ۱۶۵ مورد ابتلا و ۱۴۱ هزار و ۵۱۳ مورد فوت ناشی از بیماری کووید-۱۹ در حال حاضر در رتبه ۱۷ در بین کشورهای دارای بیشترین آمار مبتلایان به کرونا قرار دارد.

روند افزایش آمار ابتلا به بیماری کووید-۱۹ که تاکنون در ۲۲۸ کشور و منطقه در جهان شیوع یافته، ادامه دارد و این بیماری همچنان در دنیا قربانی می‌گیرد.

همچنین در این لینک مشروح آمار گستردگی ویروس کرونا در جهان و جدول حاوی تمام جزئیات آماری در همه کشورها و مناطق درگیر کرونا به روزرسانی می‌شود. ایسنا

پایان پیام/

مطالب مشابه