سقف ریالی داروخانه‌ها برداشته شد
به گزارش پایگاه خبری پزشکان و قانون (پالنا)، محمد مهدی ناصحی در خصوص پرداخت ریالی داروخانه‌ها در طرح دارویاری گفت: تغییر خوبی را سازمان بیمه سلامت برای اجرای بهتر طرح دارویاری انجام داده است. به این صورت که برای اینکه هزینه‌های پرداختی توسط مردم در داروخانه‌ها کاملا ثابت بماند، سقف ریالی داروخانه‌ها را برداشتیم که با افزایش سهم سازمان و افزایش مابه‌التفاوت ارزی یا همان یارانه دارو، نسخی با قیمت جدید مشکلی ایجاد نکنند.

مدیرعامل سازمان بیمه سلامت با بیان اینکه به طور کلی سقف ریالی داروخانه‌ها برداشته شده است ادامه داد: کلیه نسخی که به داروخانه‌ها می‌رود، می‌تواند از سوی داروخانه‌ها پیچیده و به صورت الکترونیک به سازمان بیمه سلامت ارسال شود و ما هم بدون هیچ کسوری این نسخ را پرداخت می‌کنیم، پیش از این با مقررات و قوانینی وجود داشته یا به دلیل اعمال مدیریت برای برخی داروخانه‌هایی که مشکلاتی که از نظر قانونی داشتند، سقفی برای برخی داروخانه‌های قرار دادیم.

به گزارش ایسنا وی در پایان اضافه کرد: در راستای اجرای کامل طرح دارویاری این سقف را برداشتیم تا مردم بتوانند از همه داروخانه‌ها در دریافت دارو استفاده کامل داشته باشند. اعمال نظارت‌ها هم تشدید شده و تقریبا ۷۰ درصد داروخانه‌های کشور را در چند روزی که از طرح می‌گذرد، از سوی کارشناسان بیمه سلامت نظارت کردیم. در عین حال نظارت‌ها از سوی وزارت بهداشت، ‌سازمان بازرسی و سازمان غذا و دارو هم در حال انجام است. خوشبختانه مشکل کم بوده است.

پایان پیام/

مطالب مشابه