۸۰۰ هزار قوطی شیرخشک رژیمی آماده ترخیص
به گزارش پایگاه خبری پزشکان و قانون (پالنا)، اوایل مردادماه امسال، پیگیری‌ از گمرک ایران در رابطه با آخرین وضعیت ترخیص شیرخشک‌های رژیمی که از مدتی قبل با موانعی مواجه بود، با این اعلام همراه بود که با ورود محموله‌های جدید، بیش از یک میلیون شیرخشک رژیمی در گمرک دپو شده که دلیل آن مسائل ارزی است.
 
با این توضیح که اگرچه صاحب کالای اساسی "شیرخشک" می‌تواند قبل از صدور کد رهگیری بانک نسبت به ترخیص ۹۰ درصد آن اقدام کند اما واردکنندگان شیرخشک‌ها از این نگران بودند که با توجه به تغییرات ارزی و حذف ارز ترجیحی از واردات کالای اساسی، ممکن است بعد از ترخیص درصدی، تامین ارز آنها طبق ثبت‌سفارش با ارز ترجیحی انجام نشده و مشمول ارز نیمایی شوند، از این رو خواستار تعیین تکلیف ارز  و ترخیص کامل کالا بودند.

تازه‌ترین اعلام روح‌اله لطیفی لطیفی سخنگوی گمرک ایران از این حکایت دارد که بعد از طرح این موضوع، سازمان غذا و دارو از گمرک بازدید داشته و با همکاری که صورت گرفته مشکل ارزی ترخیص این اقلام حل و فصل شده است. بر این اساس، طی هماهنگی با بانک مرکزی، کد رهگیری  برای ترخیص کامل شیرخشک‌های رژیمی موجود بر مبنای ارز ۴۲۰۰ تومانی صادر شده است.

وی اظهار کرد: بیش از این، یک میلیون قوطی شیرخشک رژیمی در گمرک موجود بود که ۲۰۰ هزار قوطی آن قبلا ترخیص شده و ۸۰۰ هزار قوطی دیگر آماده ترخیص است، هر زمان که صاحب کالا برای خروج شیرخشک‌های رژیمی اقدام کند، گمرک کالا را ترخیص و تحویل خواهد داد تا بتوانند در بازار عرضه کنند.

پایان پیام/

مطالب مشابه