شاهد رشد چشمگیر سن امید به زندگی در افراد جامعه هستیم
به گزارش پایگاه خبری پزشکان و قانون (پالنا)، کمال حیدری با بیان این مطلب در اولین همایش کشوری "ارتباطات خطر و مشارکت اجتماعی" گفت: برای توسعه مشارکت های اجتماعی باید تمام ظرفیت ها همچون بسیج، هلال احمر، شهرداری ها، سازمان‌های مردم نهاد و محلات را پای کار بیاوریم که این کار در طرح شهید سلیمانی به خوبی انجام شد.

وی با بیان این که سلامت محلات و محله محوری در توسعه مشارکت اجتماعی نقش بسیار زیادی دارد افزود: بعد از جنگ هیچ وقت مشارکت اجتماعی به اندازه مشارکت اجتماعی، پاندمی کرونا بالا نبود. در این پاندمی همه برای سلامتِ هم وارد میدان شدند و انرژی گذاشتند و نشان دادند با افزایش مشارکت چقدر خوب می‌توان کارها را پیش برد.

معاون بهداشت وزارت بهداشت گفت: مشکلات سلامت روز به روز پیچیده‌تر می‌شود و نیاز به مشارکت اجتماعی در این عرصه نیز هر روز بیشتر احساس می‌شود. مسائل جدیدی مثل گرد و غبار، آلودگی زمین و هوا و شیوه زندگی با توسعه مشارکت اجتماعی در سلامت قابل رسیدگی است. اگر آرزوی کشورها توسعه است، سلامت در محوریت این توسعه قرار دارد.

حیدری ادامه داد: اگر افراد جامعه توانمند شوند، سلامت مطالبه همگانی خواهد شد. بنابراین توانمندسازی محیط های اجتماعی مثل مدارس، ادارات و محل کار افراد به این پیشرفت کمک زیادی می کند. در محلات چون همه به هم نزدیک تر هستند می توانند مشارکت بهتر و قوی تری را رقم بزنند، با وجود مشارکت خوبی که در برنامه ها با وزارت آموزش و پرورش داریم، متاسفانه از دوره 12 ساله تحصیل و مدرسه برای نهادینه کردن فرهنگ سلامت در دانش آموزان به خوبی بهره نمی‌گیریم.

به گزارش ایسنا وی در پایان اضافه کرد: آموزش و توانمندسازی دانش آموزان در کنار مسایلی مانند توجه به تغذیه صحیح آنان در بوفه مدارس، ارتقای سلامت جامعه را در پی دارد، خوشبختانه در بحث کمیت زندگی شاهد رشد چشمگیر سن امید به زندگی در افراد جامعه هستیم و اکنون باید تلاش خود را به ارتقای کیفیت زندگی معطوف کنیم.

پایان پیام/

مطالب مشابه