تاکنون بیش از ۵۹۵ میلیون مبتلا به کرونا در جهان
به گزارش پایگاه خبری پزشکان و قانون (پالنا)، براساس تازه‌ترین داده‌ها در جدول جهانی پاندمی کرونا، آمریکا با بیش از ۹۴.۶ میلیون مبتلا و یک میلیون قربانی همچنان در صدر فهرست کشورهای درگیر با این بیماری قرار دارد و هند با آمار بیش از ۴۴.۲ میلیون مبتلا پس از آمریکا در رتبه دوم جهانی جای گرفته است.

در اروپا نیز هم اکنون فرانسه با ثبت بیش از ۳۴.۲ میلیون مبتلا، تا این لحظه رکورددار ابتلا در بین کشورهای این منطقه و نیز سومین کشور با بیشترین آمار بیمار کرونایی در جهان است.

آمار مبتلایان به کووید-۱۹ در برزیل هم از ۳۴.۱ میلیون نفر فراتر رفته و در حال حاضر چهارمین کشور جهان به لحاظ بالاترین شمار مبتلایان است.

برزیل در عین حال با بیش از ۶۸۱ هزار جانباخته پس از ایالات متحده، دومین کشور رکورددار تعداد قربانیان کووید ۱۹ در جهان محسوب می‌شود و پس از آن هند با بیش از ۵۲۷ هزار قربانی، سومین کشور به لحاظ ثبت بالاترین آمار مرگ و میر کرونایی در این فهرست جهانی است.

روسیه همچنین با گذشتن از آمار ۳۸۳ هزار قربانی، هم اکنون بالاترین رقم مرگ و میر کرونایی را در بین کشورهای اروپایی دارد و در جهان نیز چهارمین کشور با بالاترین نرخ فوتی‌های این بیماری است.

بنابر جدول به‌روز شده در پایگاه اطلاع‌رسانی "ورلداُمتر"، شمار مبتلایان و قربانیان این بیماری در ۱۰ کشوری که طبق گزارش‌های رسمی بالاترین آمارها را تاکنون داشته‌اند تا صبح امروز "دوشنبه" به ترتیب به شرح زیر است:

1_ ایالات متحده ۹۴,۶۸۸,۱۶۸ مبتلا، ۱,۰۶۲,۳۴۳ قربانی
2_ هند ۴۴,۲۶۸,۳۸۱ مبتلا، ۵۲۷,۰۶۹ قربانی

3_ فرانسه ۳۴,۲۲۹,۴۴۱ مبتلا، ۱۵۳,۰۶۴ قربانی
4_ برزیل ۳۴,۱۷۱,۶۴۴ مبتلا، ۶۸۱,۵۵۰ قربانی

5_ آلمان ۳۱,۵۳۵,۳۴۳ مبتلا، ۱۴۵,۶۹۸ قربانی
6_ انگلیس ۲۳,۴۲۰,۸۲۶ مبتلا، ۱۸۶,۰۸۷ قربانی

7_ ایتالیا ۲۱,۴۹۹,۵۳۱ مبتلا، ۱۷۴,۰۶۰ قربانی
8_ کره جنوبی ۲۱,۴۱۸,۰۳۶ مبتلا، ۲۵,۶۷۳ قربانی

9_ روسیه ۱۸,۸۸۱,۹۵۸ مبتلا، ۳۸۳,۱۲۵ قربانی
10_ ترکیه ۱۶,۲۹۵,۸۱۷ مبتلا، ۹۹,۶۷۸ قربانی

همچنین ایران با مجموع هفت میلیون و ۴۷۵ هزار و ۱۷۳ مورد ابتلا و ۱۴۲ هزار و ۹۴۴ مورد فوت ناشی از بیماری کووید-۱۹ در حال حاضر در رتبه ۱۷ در بین کشورهای دارای بیشترین آمار مبتلایان به کرونا قرار دارد.

روند افزایش آمار ابتلا به بیماری کووید-۱۹ که تاکنون در ۲۲۸ کشور و منطقه در جهان شیوع یافته، ادامه دارد و این بیماری همچنان در دنیا قربانی می‌گیرد.

در این لینک مشروح آمار گستردگی ویروس کرونا در جهان و جدول حاوی تمام جزئیات آماری در همه کشورها و مناطق درگیر کرونا به روزرسانی می‌شود. ایسنا

پایان پیام/

مطالب مشابه