تاکنون بیش از ۵۹۶ میلیون مبتلا به کرونا در جهان
به گزارش پایگاه خبری پزشکان و قانون (پالنا)، براساس تازه‌ترین داده‌ها در جدول جهانی پاندمی کرونا، آمریکا با بیش از ۹۴.۷ میلیون مبتلا و یک میلیون قربانی همچنان در صدر فهرست کشورهای درگیر با این بیماری قرار دارد و هند با آمار بیش از ۴۴.۲ میلیون مبتلا پس از آمریکا در رتبه دوم جهانی جای گرفته است.

در اروپا نیز هم اکنون فرانسه با ثبت بیش از ۳۴.۲ میلیون مبتلا، تا این لحظه رکورددار ابتلا در بین کشورهای این منطقه و نیز سومین کشور با بیشترین آمار بیمار کرونایی در جهان است.

آمار مبتلایان به کووید-۱۹ در برزیل هم از ۳۴.۱ میلیون نفر فراتر رفته و در حال حاضر چهارمین کشور جهان به لحاظ بالاترین شمار مبتلایان است.

برزیل در عین حال با بیش از ۶۸۱ هزار جانباخته پس از ایالات متحده، دومین کشور رکورددار تعداد قربانیان کووید ۱۹ در جهان محسوب می‌شود و پس از آن هند با بیش از ۵۲۷ هزار قربانی، سومین کشور به لحاظ ثبت بالاترین آمار مرگ و میر کرونایی در این فهرست جهانی است.

روسیه همچنین با گذشتن از آمار ۳۸۳ هزار قربانی، هم اکنون بالاترین رقم مرگ و میر کرونایی را در بین کشورهای اروپایی دارد و در جهان نیز چهارمین کشور با بالاترین نرخ فوتی‌های این بیماری است.

بنابر جدول به‌روز شده در پایگاه اطلاع‌رسانی "ورلداُمتر"، شمار مبتلایان و قربانیان این بیماری در ۱۰ کشوری که طبق گزارش‌های رسمی بالاترین آمارها را تاکنون داشته‌اند تا صبح امروز "سه شنبه" به ترتیب به شرح زیر است:

1_ ایالات متحده ۹۴,۷۸۸,۰۲۲ مبتلا، ۱,۰۶۲,۷۷۰ قربانی
2_ هند ۴۴,۲۷۷,۱۹۴ مبتلا، ۵۲۷,۰۹۸ قربانی

3_ فرانسه ۳۴,۲۳۴,۰۰۵ مبتلا، ۱۵۳,۱۲۹ قربانی
4_ برزیل ۳۴,۱۷۸,۲۴۰ مبتلا، ۶۸۱,۷۰۵ قربانی

5_ آلمان ۳۱,۵۹۹,۰۸۵ مبتلا، ۱۴۵,۸۳۸ قربانی
6_ انگلیس ۲۳,۴۲۰,۸۲۶ مبتلا، ۱۸۶,۰۸۷ قربانی

7_ ایتالیا ۲۱,۵۰۹,۴۲۴ مبتلا، ۱۷۴,۱۰۲ قربانی
8_ کره جنوبی ۲۱,۵۰۲,۱۶۴ مبتلا، ۲۵,۷۱۰ قربانی

9_ روسیه ۱۸,۹۰۷,۲۳۱ مبتلا، ۳۸۳,۱۷۸ قربانی
10_ ترکیه ۱۶,۵۲۸,۰۷۰ مبتلا، ۱۰۰,۰۵۸ قربانی

همچنین ایران با مجموع هفت میلیون و ۴۸۲ هزار و ۵۲۱ مورد ابتلا و ۱۴۳ هزار و ۱۵ مورد فوت ناشی از بیماری کووید-۱۹ در حال حاضر در رتبه ۱۷ در بین کشورهای دارای بیشترین آمار مبتلایان به کرونا قرار دارد.

روند افزایش آمار ابتلا به بیماری کووید-۱۹ که تاکنون در ۲۲۸ کشور و منطقه در جهان شیوع یافته، ادامه دارد و این بیماری همچنان در دنیا قربانی می‌گیرد.

در این لینک مشروح آمار گستردگی ویروس کرونا در جهان و جدول حاوی تمام جزئیات آماری در همه کشورها و مناطق درگیر کرونا به روزرسانی می‌شود. ایسنا

پایان پیام/

مطالب مشابه