آخرین اقدامات وزارت بهداشت در حوزه مقابله با آبله میمونی
به گزارش پایگاه خبری پزشکان و قانون (پالنا)، بهرام عین‌الهی در حاشیه جلسه امروز هیئت دولت در پاسخ به پرسشی درباره مورد مشاهده‌ شده از ابتلا به آبله میمونی در کشور گفت: ما نگرانی‌هایی در این زمینه داشتیم و برای همین از افرادی که از نقاط آلوده به کشور وارد می‌شدند نمونه‌برداری می‌کردیم و تا به دیروز موردی نداشتیم و فقط دیروز بود، یک خانم از اهواز که همسرش به تازگی از کانادا بازگشته بود.
 
وی افزود: مشغول رصد کردن این مورد هستیم و پایگاه‌های مرزی خود را هم تقویت کرده‌ایم چون متاسفانه در منطقه‌ای قرار گرفته‌ایم که در اطرافش شیوع بیماری‌ها نسبتاً زیاد است، ما رصد و کنترل خود را اعمال می‌کنیم و اگر موردی بود با آن مقابله خواهیم کرد، آبله میمونی در هیچ جای دنیا به صورت پاندمی در نیامده است و مانند کرونا نگران کننده نیست، اما افرادی که بیماری مستعدکننده دارند باید در این زمینه مراقبت بیشتری به عمل آورند.

وزیر بهداشت با اشاره به وضعیت کنترل کرونا در کشور اظهار کرد: ما عمدتاً مردم را تشویق کردیم که امسال حتماً یک بار دوز یادآور را تزریق کنند. وارد فصل سرما می‌شویم و به دلیل اینکه تهویه و فضا کمتر است توصیه می‌کنیم مردم یک بار دوز یادآور را تزریق کنند مخصوصاً آنها که بیماری زمینه‌ای دارند.

به گزارش ایسنا عین اللهی در پایان اضافه کرد: ما برای تشویق پزشکان متخصص جهت مراجعت به مناطق محروم بسته‌های تشویقی در رابطه با دریافت کارانه‌ها در نظر گرفتیم و در زمینه جوانی جمعیت هم تصویب شد خانم‌های باردار از ابتدای بارداری تا دوران شیردهی - یعنی دو سال بعد - تحت پوشش بیمه قرار بگیرند، در حوزه درمان ناباروری، قرار شد در مراکز دولتی تا ۹۰ درصد و مراکز خصوصی ۷۰ درصد هزینه‌های درمانی به مردم پرداخت شود.

پایان پیام/

مطالب مشابه