بیش از ۴۵ میلیون نفر از جمعیت کشور تحت پوشش بیمه سلامت
به گزارش پایگاه خبری پزشکان و قانون (پالنا)، محمد مهدی ناصحی گفت: علاوه بر نقش آفرینی موثر بیمه سلامت در تامین مالی مردم در مقابل هزینه‌های حوزه سلامت، در بحث بیمه همگانی نیز توفیقات زیادی حاصل شده و سه دهک پایین جامعه توسط دولت سیزدهم به صورت رایگان بیمه شدند.

مدیرعامل سازمان بیمه سلامت ایران گفت: برای اینکه پوشش جمعیتی مناسبی در بحث ساماندهی ارز دارو داشته باشیم کار ارزشمندی در دولت سیزدهم انجام شد که در چارچوب آن تمام مسائل دارویی کشور اعم از تولید، مصرف، توزیع و جلوگیری از قاچاق ساماندهی می‌شود. بحث مهم دیگری که وجود دارد بیماران صعب العلاج هستند که با طرح‌های شکل گرفته پوشش مناسب مالی برای آن‌ها در مقابل هزینه کمرشکن حوزه سلامت خواهد بود، در مجموع جمعیت تحت پوشش بیمه سلامت در کشور ۴۵ میلیون و ۷۰۰ هزار نفر هستند.

وی افزود: در بحث نازایی و ناباروری که در راستای سیاست جوانی جمعیت و تقویت خانواده هست، سازمان بیمه سلامت و وزارت بهداشت گام‌های موثری را برداشتند تا بتوانند هزینه هایی که از جیب مردم پرداخت می‌شود را کاهش دهند، خوشبختانه ۹۰ درصد هزینه‌های ناباروری در بخش  سرپایی و بستری تحت پوشش بوده و پرداخت می‌شود، در بعضی قسمت‌ها مانند هزینه آزمایش‌های مربوط به تشخیص کرونا در بخش دولتی ۱۰۰ درصد پوشش می‌دهیم و هزینه بستری ۹۰ درصد و هزینه سرپایی تا ۷۰ درصد پوشش داده می‌شود.

به گزارش ایسنا ناصحی در پایان گفت: قزوین یکی از استان‌های موفق در اجرای پروژه‌های نسخه نویسی الکترونیکی، اجرای طرح "دارویاری" و همچنین وظایف ذاتی که به عهده سازمان و اداره کل است، خوشبختانه حس خوبی در جهت خدمت به مردم در مجموعه استان وجود دارد و بر این اساس باید در هفته دولت از زحمات همکاران خود قدردانی کنیم.

پایان پیام/

مطالب مشابه