آموزش پزشکی از وزارت بهداشت و درمان جدا نمی‌شود
به گزارش پایگاه خبری پزشکان و قانون (پالنا)، حمیدرضا حاجی‌بابایی پنج شنبه ۳ شهریورماه در همایش روز ملی پزشک در همدان با بیان اینکه اعتماد مردم به جامعه پزشکی بسیار با ارزش است گفت: رشته پزشکی با جان آدم‌ها سروکار دارد، در زمان مجلس ششم یک اجلاسیه در کوالالامپور برگزار شد، یک جلسه در حاشیه آن با فیدل کاسترو برگزار شد و در آن جلسه گفت من خیلی تلاش کردم به کشور خدمت کنم و دو مشکل آموزش و بهداشت را برای کشورم حل کنم.

وی افزود: ما باید آموزش و بهداشت را برای مردم حل کنیم‌. کسی حق ندارد یک کودک را در شش سالگی به علت محدودیت اجتماعی از داشتن معلم، مدرسه خوب و بهداشت، منع کند، با وجود تمام فشارهای سنگین و کسری بودجه، در بودجه ۱۴۰۱ اقداماتی برای مردم در حیطه پزشکی و سلامت انجام دادیم که کم‌نظیر یا بی‌نظیر است.

رئیس کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی گفت: آموزش پزشکی از وزارت بهداشت و درمان جدا نمی‌شود، در مجمع تشخیص مصلحت نظام مصوب شد که در برنامه هفتم وزارت بهداشت، درمان و آموزش با هم بمانند و مجلس باید در چارچوب آن برنامه‌ریزی کند.

حاجی بابایی با بیان اینکه ۱۹ هزار میلیارد تومان بودجه برای وزارت بهداشت داشتیم اظهار کرد: چیزی دست وزارتخانه را نمی‌گرفت بنابراین مصوب کردیم ماهانه از درآمد دولت در همان ماه، یک درصد مالیات را به وزارتخانه بدهند. در ضمن  ۶۰۰۰ میلیارد برای هفت میلیون نفر که بیمه ندارند در نظر گرفته شده و رایگان بیمه شدند.

به گزارش ایسنا وی در پایان با اشاره به ایجاد صندوق قرض‌الحسنه برای بیماران صعب‌العلاج افزود: صندوق بیماری صعب العلاج برای این است تا کسی نباشد که برای درمان خود پول نداشته باشد. ۵۰۰۰ میلیارد تومان در صندوق گذاشتیم، ۲۰ هزار میلیارد تومان قرض‌الحسنه چهار درصد و ۱۳۰۰ میلیارد تومان در ردیف بودجه برای آن قرار دادیم و ویژه کسانی است که جز خدا کسی را ندارند.

پایان پیام/

مطالب مشابه