ثبت بیش از ۶۰۵ میلیون مورد ابتلا به کرونا در جهان
به گزارش پایگاه خبری پزشکان و قانون (پالنا)، براساس تازه‌ترین داده‌ها در جدول جهانی پاندمی کرونا، آمریکا با بیش از ۹۵.۹ میلیون مبتلا و یک میلیون قربانی همچنان در صدر فهرست کشورهای درگیر با این بیماری قرار دارد و هند با آمار بیش از ۴۴.۳ میلیون مبتلا پس از آمریکا در رتبه دوم جهانی جای گرفته است.

در اروپا نیز هم اکنون فرانسه با ثبت بیش از ۳۴.۴ میلیون مبتلا، تا این لحظه رکورددار ابتلا در بین کشورهای این منطقه و در عین حال سومین کشور با بیشترین آمار بیمار کرونایی در جهان است.

آمار مبتلایان به کووید-۱۹ در برزیل هم از ۳۴.۳ میلیون نفر فراتر رفته و در حال حاضر چهارمین کشور جهان به لحاظ بالاترین شمار مبتلایان است.

برزیل در عین حال با بیش از ۶۸۳ هزار جانباخته پس از ایالات متحده، دومین کشور رکورددار تعداد قربانیان کووید ۱۹ در جهان محسوب می‌شود و پس از آن هند با بیش از ۵۲۷ هزار قربانی، سومین کشور به لحاظ ثبت بالاترین آمار مرگ و میر کرونایی در این فهرست جهانی است.

روسیه همچنین با گذشتن از آمار ۳۸۳ هزار قربانی، هم اکنون بالاترین رقم مرگ و میر کرونایی را در بین کشورهای اروپایی دارد و در جهان نیز چهارمین کشور با بالاترین نرخ فوتی‌های این بیماری است.

بنابر جدول به‌روز شده در پایگاه اطلاع‌رسانی "ورلداُمتر"، شمار مبتلایان و قربانیان این بیماری در ۱۰ کشوری که طبق گزارش‌های رسمی بالاترین آمارها را تاکنون داشته‌اند تا صبح امروز "شنبه" به ترتیب به شرح زیر است:

1_ ایالات متحده ۹۵,۹۷۰,۰۰۷ مبتلا، ۱,۰۶۸,۸۴۳ قربانی
2_ هند ۴۴,۳۹۸,۶۹۶ مبتلا، ۵۲۷,۵۹۷ قربانی

3_ فرانسه ۳۴,۴۴۶,۸۵۴ مبتلا، ۱۵۳,۸۵۷ قربانی
4_ برزیل ۳۴,۳۶۸,۹۰۹ مبتلا، ۶۸۳,۴۶۴ قربانی

5_آلمان ۳۲,۰۴۱,۳۴۸ مبتلا، ۱۴۷,۱۰۴ قربانی
6_ انگلیس ۲۳,۴۹۲,۸۷۵ مبتلا، ۱۸۷,۷۶۱ قربانی

7_ کره جنوبی ۲۲,۸۹۸,۵۲۳ مبتلا، ۲۶,۴۹۹ قربانی
8_ ایتالیا ۲۱,۷۶۷,۰۶۰ مبتلا، ۱۷۵,۲۲۶ قربانی

9_ روسیه ۱۹,۳۱۱,۹۷۳ مبتلا، ۳۸۳,۹۱۰ قربانی
10_ ژاپن ۱۸,۱۸۰,۴۲۵ مبتلا، ۳۸,۵۲۲ قربانی

همچنین ایران با مجموع هفت میلیون و ۵۲۰ هزار و ۹۹۳ مورد ابتلا و ۱۴۳ هزار و ۶۴۷ مورد فوت ناشی از بیماری کووید-۱۹ در حال حاضر در رتبه ۱۷ در بین کشورهای دارای بیشترین آمار مبتلایان به کرونا قرار دارد.

روند افزایش آمار ابتلا به بیماری کووید-۱۹ که تاکنون در ۲۲۸ کشور و منطقه در جهان شیوع یافته، ادامه دارد و این بیماری همچنان در دنیا قربانی می‌گیرد.

در این لینک مشروح آمار گستردگی ویروس کرونا در جهان و جدول حاوی تمام جزئیات آماری در همه کشورها و مناطق درگیر کرونا به روزرسانی می‌شود. ایسنا

پایان پیام/

مطالب مشابه