رایزنی وزرای بهداشت ایران و عراق در خصوص وضعیت خدمت‌رسانی سلامت به زائران اربعین
به گزارش پایگاه خبری پزشکان و قانون (پالنا)، بهرام عین اللهی در گفتگوی تلفنی با هانی العقابی ضمن تشکر و قدردانی از مهمان نوازی دولت و مردم عراق از زوار اربعین حسینی گفت: سلامت زائران اربعین برای جمهوری اسلامی بسیار مهم است و نیروهای سلامت ایران با همه توان در صحنه خدمت رسانی به زائران حضور دارند.

وزیر بهداشت از حادثه انفجار یک دستگاه اتوبوس در پمپ بنزینی در مرکز شمالی عراق و جان باختن و مصدوم شدن شماری از زائران از جمله تعدادی از زوار ایرانی اظهار تاسف کرد وهمکاری ویژه عراق  در ارائه خدمات درمانی فوری به مصدومان این حادثه از سوی پزشکان ایرانی را مهم و ضروری خواند.   

وی با اشاره به دیدار سه ماه پیش خود با مقامات عالی کشور عراق از جمله رییس جمهور و نخست وزیر این کشور برای همکاری های بهداشتی و اتخاذ تمهیدات سلامت به منظور برگزاری هر چه باشکوهتر مراسم عزاداری اربعین حسینی افزود: همکاری نظام‌های سلامت دو کشور نشان داد که  هر دو ملت و  دولت ایران و عراق هم عشق به امام حسین(ع) را در اعلا درجه در دل دارند و هم برای حفظ سلامت مردم و عاشقان اباعبدالله الحسین(ع) حساسیت و اهمیت بالایی قائلند.

عین اللهی بر لزوم گسترش همکاری‌های علمی و آموزشی و تبادل استاد و دانشجو میان دو کشور تاکید کرد و گفت: وزارت بهداشت ایران برای تقویت همکاری های بهداشتی و برگزاری همایش‌های پزشکی مشترک کاملا آماده است، درمان بیماران عراقی در بیمارستان‌های ایران و رسیدگی به بیماران ایرانی به ویژه زوار عتبات عالیات نشان می‌دهد که در حوزه درمان نیز ظرفیت‌های فراوانی برای همکاری مشترک میان دو کشور وجود دارد. 

در ادامه هانی العقابی وزیر بهداشت عراق نیز در این گفتگوی تلفنی سلامت زوار ایرانی را برای دولت عراق بسیار مهم عنوان کرد و گفت: همه امکانات خود را در اختیار قرار داده ایم تا از زوار ایرانی به بهترین وجه میزبانی و به آنان خدمات سلامت مطلوب ارائه شود.

وی از حادثه انفجار در پمپ بنزین شوملی و کشته و مصدوم شدن شماری از زائران از جمله زوار ایرانی اظهار تاسف کرد و بابت جان باختن شماری از زائران ایرانی به دکتر عین اللهی تسلیت گفت.

به گزارش ایسنا وزیر بهداشت عراق در پایان انسجام و اتحاد بین نهادهای سلامت عراق و ایران و تبادل تجربه میان طرفین را مایه توفیقات بزرگ دو کشور توصیف کرد و گفت: از تجربیات ارزنده پزشکان ایرانی در عراق بیشترین استفاده را خواهیم کرد.

پایان پیام/

مطالب مشابه