سازمان غذا و دارو آمار داروخانه‌های تازه‌تاسیس را اعلام کند
به گزارش پایگاه خبری پزشکان و قانون (پالنا)، حسن شجاعی گفت: یکی از مصادیق انحصارها در حوزه بهداشت و درمان انحصار مجوز داروخانه ها است. در سالیان گذشته با قرار دادن معیارهای غیرعلمی و منفعت طلبانه دریافت مجوز تاسیس داروخانه را بسیار سخت کرده بودند، پس از شکایات متعدد داروسازان جوان به شورای رقابت، با پیگیری دیوان عدالت اداری و هیئت مقررات‌زدایی دستگاه‌های نظارتی و نمایندگان مجلس، آیین‌نامه جدید تأسیس داروخانه تدوین و مصوب شد.

وی با اشاره به اینکه در آیین‌نامه جدید حدنصاب جمعیتی و حدفاصل فیزیکی حذف‌ شده است اظهار کرد: پس از ابلاغ آیین‌نامه جدید هم شکایات متعددی به کمیسیون اصل ۹۰ رسید. با توجه به شکایات ناشی از عدم اجرای صحیح آیین‌نامه جدید تأسیس داروخانه، پرونده‌ای در این خصوص در کمیسیون اصل نود شکل گرفت. در همین راستا جلسات متعدد و مکاتباتی با وزارت ‌بهداشت و سازمان غذا و دارو انجام شد.

به گزارش فارس نایب‌رئیس کمیسیون اصل نود مجلس در پایان گفت: هرچند آیین‌نامه جدید نیز ضعف‌هایی دارد و تا رسیدن به ‌حالت مطلوب صدور مجوز فاصله زیادی باقی مانده اما برخی همچنان در مسیر صدور مجوز داروخانه و موافقت‌نامه اصولی کارشکنی می‌کنند، در آخرین مکاتبات با وزارت ‌بهداشت و سازمان غذا و دارو آمارهایی مبنی بر نحوه و تعداد صدور مجوز تأسیس داروخانه خواسته ‌شده و منتظر دریافت پاسخ آن‌ها هستیم.

پایان پیام/

مطالب مشابه