تاکنون بیش از ۶۱۷ میلیون مبتلا به کرونا در جهان
به گزارش پایگاه خبری پزشکان و قانون (پالنا)، طبق ارقام به روز شده این پاندمی در کشورهایی که همچنان درگیر آن هستند، در حال حاضر سه کشور با بالاترین آمار ابتلا از سه قاره مختلف شامل ایالات متحده از قاره آمریکا، هند از آسیا و فرانسه از اروپا هستند.

براساس تازه‌ترین داده‌ها در جدول جهانی پاندمی کرونا، آمریکا با بیش از ۹۷.۵ میلیون مبتلا و یک میلیون قربانی همچنان در صدر فهرست کشورهای درگیر با این بیماری قرار دارد و هند نیز با آمار بیش از ۴۴.۵ میلیون مبتلا پس از آمریکا در رتبه دوم جهانی جای گرفته است.

در اروپا نیز هم اکنون فرانسه با ثبت بیش از ۳۴.۹ میلیون مبتلا، تا این لحظه رکورددار ابتلا در بین کشورهای این منطقه و در عین حال سومین کشور با بیشترین آمار بیمار کرونایی در جهان است.

آمار مبتلایان به کووید-۱۹ در برزیل هم از ۳۴.۶ میلیون نفر فراتر رفته و در حال حاضر چهارمین کشور جهان به لحاظ بالاترین شمار مبتلایان است.

برزیل در عین حال با بیش از ۶۸۵ هزار جانباخته پس از ایالات متحده، دومین کشور رکورددار تعداد قربانیان کووید ۱۹ در جهان محسوب می‌شود و پس از آن هند با بیش از ۵۲۸ هزار قربانی، سومین کشور به لحاظ ثبت بالاترین آمار مرگ و میر کرونایی در این فهرست جهانی است.

روسیه همچنین با گذشتن از آمار ۳۸۶ هزار قربانی، هم اکنون بالاترین رقم مرگ و میر کرونایی را در بین کشورهای اروپایی دارد و در جهان نیز چهارمین کشور با بالاترین نرخ فوتی‌های این بیماری است.

بنابر جدول به‌روز شده در پایگاه اطلاع‌رسانی "ورلداُمتر"، شمار مبتلایان و قربانیان این بیماری در ۱۰ کشوری که طبق گزارش‌های رسمی بالاترین آمارها را تاکنون داشته‌اند تا صبح امروز "دوشنبه" به ترتیب به شرح زیر است:

1_ ایالات متحده ۹۷,۵۰۹,۴۳۶ مبتلا، ۱,۰۷۸,۶۶۳ قربانی
2_ هند ۴۴,۵۳۹,۰۴۶ مبتلا، ۵۲۸,۳۵۵ قربانی

3_ فرانسه ۳۴,۹۱۶,۳۸۴ مبتلا، ۱۵۴,۶۷۲ قربانی
4_ برزیل ۳۴,۶۲۹,۷۵۹ مبتلا، ۶۸۵,۴۲۲ قربانی

5_آلمان ۳۲,۶۸۰,۳۵۵ مبتلا، ۱۴۸,۹۳۳ قربانی
6_ کره جنوبی ۲۴,۴۱۳,۸۷۳ مبتلا، ۲۷,۸۶۷ قربانی

7_ انگلیس ۲۳,۵۸۵,۳۰۵ مبتلا، ۱۸۹,۴۸۴ قربانی
8_ ایتالیا ۲۲,۱۶۱,۰۱۶ مبتلا، ۱۷۶,۵۷۸ قربانی

9_ ژاپن ۲۰,۶۹۹,۴۶۷ مبتلا، ۴۳,۷۵۴ قربانی
10_ روسیه ۲۰,۴۳۹,۰۹۵ مبتلا، ۳۸۶,۰۴۵ قربانی

همچنین ایران با مجموع هفت میلیون و ۵۴۲ هزار و ۸۲۲ مورد ابتلا و ۱۴۴ هزار و ۳۰۱ مورد فوت ناشی از بیماری کووید-۱۹ در حال حاضر در رتبه ۱۷ در بین کشورهای دارای بیشترین آمار مبتلایان به کرونا قرار دارد.

روند افزایش آمار ابتلا به بیماری کووید-۱۹ که تاکنون در ۲۲۸ کشور و منطقه در جهان شیوع یافته، ادامه دارد و این بیماری همچنان در دنیا قربانی می‌گیرد.

در این لینک مشروح آمار فراگیریِ ویروس کرونا در جهان و جدول حاوی تمام جزئیات آماری در همه کشورها و مناطق درگیر کرونا به روزرسانی می‌شود. ایسنا

پایان پیام/

مطالب مشابه