تاکنون بیش از ۶۱۷ میلیون مبتلا به کرونا در جهان
به گزارش پایگاه خبری پزشکان و قانون (پالنا)، براساس تازه‌ترین داده‌ها در جدول جهانی پاندمی کرونا، آمریکا با بیش از ۹۷.۵ میلیون مبتلا و یک میلیون قربانی همچنان در صدر فهرست کشورهای درگیر با این بیماری قرار دارد و هند نیز با آمار بیش از ۴۴.۵ میلیون مبتلا پس از آمریکا در رتبه دوم جهانی جای گرفته است.

در اروپا نیز هم اکنون فرانسه با ثبت بیش از ۳۴.۹ میلیون مبتلا، تا این لحظه رکورددار ابتلا در بین کشورهای این منطقه و در عین حال سومین کشور با بیشترین آمار بیمار کرونایی در جهان است.

آمار مبتلایان به کووید-۱۹ در برزیل هم از ۳۴.۶ میلیون نفر فراتر رفته و در حال حاضر چهارمین کشور جهان به لحاظ بالاترین شمار مبتلایان است.

برزیل در عین حال با بیش از ۶۸۵ هزار جانباخته پس از ایالات متحده، دومین کشور رکورددار تعداد قربانیان کووید ۱۹ در جهان محسوب می‌شود و پس از آن هند با بیش از ۵۲۸ هزار قربانی، سومین کشور به لحاظ ثبت بالاترین آمار مرگ و میر کرونایی در این فهرست جهانی است.

روسیه همچنین با گذشتن از آمار ۳۸۶ هزار قربانی، هم اکنون بالاترین رقم مرگ و میر کرونایی را در بین کشورهای اروپایی دارد و در جهان نیز چهارمین کشور با بالاترین نرخ فوتی‌های این بیماری است.

بنابر جدول به‌روز شده در پایگاه اطلاع‌رسانی "ورلداُمتر"، شمار مبتلایان و قربانیان این بیماری در ۱۰ کشوری که طبق گزارش‌های رسمی بالاترین آمارها را تاکنون داشته‌اند تا صبح امروز "سه شنبه" به ترتیب به شرح زیر است:

1_ ایالات متحده ۹۷,۵۵۴,۵۵۵ مبتلا، ۱,۰۷۸,۹۳۸ قربانی
2_ هند ۴۴,۵۴۳,۰۸۹ مبتلا، ۵۲۸,۳۷۰ قربانی

3_ فرانسه ۳۴,۹۲۱,۶۰۳ مبتلا، ۱۵۴,۷۴۳ قربانی
4_برزیل ۳۴,۶۳۶,۷۳۱ مبتلا، ۶۸۵,۴۸۲ قربانی

5_ آلمان ۳۲,۷۴۰,۵۹۳ مبتلا، ۱۴۹,۰۷۹ قربانی
6_ کره جنوبی ۲۴,۴۶۱,۷۳۷ مبتلا، ۲۷,۸۹۱ قربانی

7_ انگلیس ۲۳,۵۸۵,۳۰۵ مبتلا، ۱۸۹,۴۸۴ قربانی
8_ ایتالیا ۲۲,۱۶۹,۲۷۳ مبتلا، ۱۷۶,۶۰۹ قربانی
 
9_ ژاپن ۲۰,۷۴۰,۷۹۷ مبتلا، ۴۳,۸۲۷ قربانی
10_ روسیه ۲۰,۴۸۸,۵۸۳ مبتلا، ۳۸۶,۱۳۶ قربانی

همچنین ایران با مجموع هفت میلیون و ۵۴۳ هزار و ۵۴۸ مورد ابتلا و ۱۴۴ هزار و ۳۱۹ مورد فوت ناشی از بیماری کووید-۱۹ در حال حاضر در رتبه ۱۷ در بین کشورهای دارای بیشترین آمار مبتلایان به کرونا قرار دارد.

روند افزایش آمار ابتلا به بیماری کووید-۱۹ که تاکنون در ۲۲۸ کشور و منطقه در جهان شیوع یافته، ادامه دارد و این بیماری همچنان در دنیا قربانی می‌گیرد.

در این لینک مشروح آمار فراگیریِ ویروس کرونا در جهان و جدول حاوی تمام جزئیات آماری در همه کشورها و مناطق درگیر کرونا به روزرسانی می‌شود. ایسنا

پایان پیام/

مطالب مشابه