تاکنون بیش از ۶۱۸ میلیون مبتلا به کرونا در جهان
به گزارش پایگاه خبری پزشکان و قانون (پالنا)، براساس تازه‌ترین داده‌ها در جدول جهانی پاندمی کرونا، آمریکا با بیش از ۹۷.۵ میلیون مبتلا و یک میلیون قربانی همچنان در صدر فهرست کشورهای درگیر با این بیماری قرار دارد و هند نیز با آمار بیش از ۴۴.۵ میلیون مبتلا پس از آمریکا در رتبه دوم جهانی جای گرفته است.

در اروپا نیز هم اکنون فرانسه با ثبت بیش از ۳۴.۹ میلیون مبتلا، تا این لحظه رکورددار ابتلا در بین کشورهای این منطقه و در عین حال سومین کشور با بیشترین آمار بیمار کرونایی در جهان است.

آمار مبتلایان به کووید-۱۹ در برزیل هم از ۳۴.۶ میلیون نفر فراتر رفته و در حال حاضر چهارمین کشور جهان به لحاظ بالاترین شمار مبتلایان است.

برزیل در عین حال با بیش از ۶۸۵ هزار جانباخته پس از ایالات متحده، دومین کشور رکورددار تعداد قربانیان کووید ۱۹ در جهان محسوب می‌شود و پس از آن هند با بیش از ۵۲۸ هزار قربانی، سومین کشور به لحاظ ثبت بالاترین آمار مرگ و میر کرونایی در این فهرست جهانی است.

روسیه همچنین با گذشتن از آمار ۳۸۶ هزار قربانی، هم اکنون بالاترین رقم مرگ و میر کرونایی را در بین کشورهای اروپایی دارد و در جهان نیز چهارمین کشور با بالاترین نرخ فوتی‌های این بیماری است.

بنابر جدول به‌روز شده در پایگاه اطلاع‌رسانی "ورلداُمتر"، شمار مبتلایان و قربانیان این بیماری در ۱۰ کشوری که طبق گزارش‌های رسمی بالاترین آمارها را تاکنون داشته‌اند تا صبح امروز "چهارشنبه" به ترتیب به شرح زیر است:

1_ ایالات متحده ۹۷,۵۹۴,۶۸۶ مبتلا، ۱,۰۷۹,۲۰۶ قربانی
2_ هند ۴۴,۵۴۷,۵۹۹ مبتلا، ۵۲۸,۴۰۳ قربانی

3_ فرانسه ۳۴,۹۷۳,۴۱۹ مبتلا، ۱۵۴,۷۹۱ قربانی
4_ برزیل ۳۴,۶۴۴,۴۰۷ مبتلا، ۶۸۵,۵۶۹ قربانی
 
5_ آلمان ۳۲,۷۹۷,۳۰۸ مبتلا، ۱۴۹,۱۶۹ قربانی
6_ کره جنوبی ۲۴,۵۰۲,۹۶۸ مبتلا، ۲۷,۹۵۰ قربانی

7_ انگلیس ۲۳,۵۸۵,۳۰۵ مبتلا، ۱۸۹,۴۸۴ قربانی
8_ ایتالیا ۲۲,۱۹۷,۶۵۸ مبتلا، ۱۷۶,۶۶۹ قربانی

9_ ژاپن ۲۰,۷۷۹,۳۰۷ مبتلا، ۴۳,۹۵۱ قربانی
10_ روسیه ۲۰,۵۳۵,۰۵۷ مبتلا، ۳۸۶,۲۳۴ قربانی

همچنین ایران با مجموع هفت میلیون و ۵۴۴ هزار و ۵۴۰ مورد ابتلا و ۱۴۴ هزار و ۳۴۴ مورد فوت ناشی از بیماری کووید-۱۹ در حال حاضر در رتبه ۱۷ در بین کشورهای دارای بیشترین آمار مبتلایان به کرونا قرار دارد.

روند افزایش آمار ابتلا به بیماری کووید-۱۹ که تاکنون در ۲۲۸ کشور و منطقه در جهان شیوع یافته، ادامه دارد و این بیماری همچنان در دنیا قربانی می‌گیرد.

در این لینک مشروح آمار فراگیریِ ویروس کرونا در جهان و جدول حاوی تمام جزئیات آماری در همه کشورها و مناطق درگیر کرونا به روزرسانی می‌شود. ایسنا

پایان پیام/

مطالب مشابه